eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD), foto:tasr

VIDEO Fico o nominantoch vlády v komunálnej politike: Do funkcií nastúpili nepripravení a neprofesionálni!

Podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica nastúpili nominanti OĽANO do funkcií nepripravení a neprofesionálni nie len v celoštátnej politike, ale aj na komunálnej a župnej úrovni. Počas komunálnej kampane Fico najčastejšie kritizuje predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu (SaS), proti ktorému postavil relatívne mladého a dynamického kandidáta Jána Mažgúta, či predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja Eriku Jurinovú (OĽANO), proti ktorej sa za Smer postaví skúsený politik Igor Choma.

Po vládnych nominantoch vraj ostanú kraje v zlom stave

„Mal som možnosť opakovane navštevovať Žilinský kraj pri mnohých príležitostiach a pri bežných rozhovoroch s ľuďmi mi každý hovoril, čo to tu máme za predsedníčku samosprávneho kraja, vôbec sa neposúva tento kraj dopredu. Ak je kraj na poslednom mieste, pokiaľ ide o ekonomické zdravie, pokiaľ ide o zadlženosť, to sú parametre, ktoré naznačujú, že kraj môže mať obrovské problémy, ak by takto pokračoval ďalej,“ uviedol s tým, že Choma bude mať po prípadnom zvolení čo robiť aj v oblasti konsolidácie.

Zdroj: Yt/smersd

Fico odporúča Chomovi aj osvedčenú politickú skúsenosť, a to výjazdové rokovania vlády do všetkých regiónov na Slovensku. S myšlienkou preniesť túto prax na krajskú úroveň prišiel počas kampane kandidát Smeru na bratislavského župana Mažgút. „Ja by som považoval za správne, keby každý mesiac prišiel do nejakého okresného mesta, stretol sa s ľuďmi, ktorí rozhodujú o osude mesta, ale potom mal možnosť večer hovoriť s občanmi toho mesta, ako aj okolitých obcí, čo potrebujú tie okresy, pretože len v tejto symbióze sa môžeme pohnúť ďalej,“ uviedol Fico.

Platí Jurinová vybraným dohodárom 70 eur za hodinu?

Choma počas celej predvolebnej kampane tvrdo kritizuje súčasné vedenie župy. Odkazuje pri tom na štatistiku, podľa ktorej je Žilinský samosprávny kraj spolu s Bratislavským samosprávnym krajom najhorší v oblasti ekonomického zdravia. „Županke Jurinovej spolu s pánom podpredsedom Janckulíkom sa podarilo náš kraj dostať na posledné miesto, čo sa týka ekonomického zdravia. Na tejto pozícii sa už držíme druhý rok, sme najzadlženejší kraj, veľmi sme klesli v transparentnosti, máme tu podpísané zmluvy, ktoré sú obrovsky nevýhodné pre župu. Len tá posledná spôsobila, že budeme platiť autobusovému prepravcovi o 10 miliónov eur viac ako v minulom období“, priblížil Choma.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Droba (vpravo) počas diskusie s Jánom Mažgútom.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko
  4. Plynová kompresorová stanica na ropovode Jamal-Európa.
  5. Bude sa zodpovedať?
  6. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  7. Svet športu plače
  8. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  9. Bývalý žilinský primátor, exriaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a kandidát na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) do volieb VÚC 2022 Igor Choma.

Jurinová vraj na župe platí vybraným dohodárom až 70 eur na hodinu, pri čom sa zvýšil aj počet poradcov. Medzi ďalšie kritické oblasti podľa neho patrí doprava. Občanom podľa svojich slov ponúka dostatočne dynamický, odborný prístup k riadeniu župy so zreteľom na všetky regióny žilinského kraja a tiež na všetky vekové skupiny. Ubezpečil, že pokiaľ by podporu od voličov dostal, je pripravený na tvrdú prácu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o nominantoch vlády v komunálnej politike: Do funkcií nastúpili nepripravení a neprofesionálni!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti