eReport.sk
Hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút. Foto: tasr

VIDEO Mažgútov odkaz pred voľbami: Verím, že voliči Smeru a Hlasu budú v sobotu držať spolu!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v rámci tlačovej konferencie v utorok opäť verejne podporil kandidáta opozície na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Jána Mažgúta. Spojené komunálne a regionálne voľby sa konajú už túto sobotu a v Bratislavskom samosprávnom kraji podľa dostupných informácií môže ísť o veľmi tesný súboj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  2. Juraj Droba (vpravo) počas diskusie s Jánom Mažgútom.
  3. Uvrhli štát do krízy?

„Je dôležité, aby voliči strany Hlas-SD vedeli, že v našom kraji majú možnosť voľby a že som aj ich kandidátom. Som pripravený reprezentovať každého jedného občana a mám záujem o podporu každého jedného voliča, ktorý si rovnako ako ja myslí, že Juraj Droba vo svojich úlohách zlyhal. Pokiaľ chceme zmenu, pokiaľ chceme naplniť spoločenskú objednávku na odchod Matovičových a Sulíkových politikov, máme šancu už 29. októbra. Ja verím, že v tento deň budú voliči Smeru a Hlasu držať spolu,“ uviedol Mažgút na tlačovej besede.

Odstavia voliči sociálnych demokratov Drobu?

Spojenie voličov sociálno-demokratických strán Hlas a Smer by v kraji mohlo ohroziť pokračovanie súčasného župana Juraja Drobu (SaS). Ten už od úvodnej tlačovky dáva najavo, že si je svojim víťazstvom istý a ako keby predpisuje voličov v Bratislave a okolí ich preferencie. V politike sa však už veľakrát ukázalo, že kto vysoko lieta, nízko padá.

Fico sa v tejto súvislosti pýta lídra Hlasu Petra Pellegriniho, že prečo nechce zrovna v Bratislavskom kraji, kde je to pre zdolanie Drobu dôležité, spájať opozičné sily. Pellegrini pri tom odmieta so Smerom spolupracovať aj v iných krajoch. Rozdeľovanie opozičných hlasov môže mať pri tom za následok zotrvanie viacerých nominantov súčasných a bývalých vládnych strán vo funkciách. Aká bude realita volieb v Bratislavskom samosprávnom kraji, ale aj inde na Slovensku, sa ukáže už 29. októbra po zatvorení volebných miestností.

Strana reagovala aj na aktuálnu politickú situáciu

Počas dnešnej tlačovky predstavitelia strany Smer-SD reagovali aj na aktuálnu politickú situáciu na Slovensku a v tomto kontexte komentovali tému vojny na Ukrajine. „Môžte nás označovať za ruských agentov, môžte nás označovať za Putinových špiónov, je mi to úplne jedno! Mier je v národnoštátnom záujme SR nielen z pohľadu politického, ale dnes aj z pohľadu ekonomického, strategického a z pohľadu toho, ako bude vyzerať SR v najbližších rokoch,“ vyhlásil Fico, ktorý upozornil, že pre „hlúpe protiruské sankcie“ bude životná úroveň občanov klesať aj naďalej prudko dole.

Viac si pozrite v pripojenom videu:

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mažgútov odkaz pred voľbami: Verím, že voliči Smeru a Hlasu budú v sobotu držať spolu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti