eReport.sk
Juraj Droba (vpravo) počas diskusie s Jánom Mažgútom.
Juraj Droba (vpravo) počas diskusie s Jánom Mažgútom. Reprofoto: plus 7 dní

VIDEO Mažgút Drobovi do očí: Arriva dospela do stavu, že im chýbalo 400 vodičov! To vážne?

Opozičný kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Ján Mažgút (Smer-SD) kritizuje súčasného župana Juraja Drobu za verejnú regionálnu autobusovú dopravu. Výber firmy Arriva je dlhodobo považovaný za jedno z najväčších zlyhaní bratislavskej župy pod Drobovým vedením. Spoločnosť pri začiatku prevádzky verejnej dopravy nemala dostatok vodičov, ani autobusov, čo spôsobilo vážne výpadky v grafikone.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Autobusy spoločnosti Arriva
  2. Podnikatelia na kolenách
  3. Droba kritizuje Mikulcov rezort
  4. Zomrel známy slovenský umelec
  5. Hamran je Matovičov blázon
  6. Nové autobusy pre MHD spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje službu počas slávnostného odovzdania v Trnave v stredu 7. júla 2021.

„Ako môže po ukončení verejného obstarávania ten úspešný uchádzač dospieť do stavu, že mu chýba 400 šoférov, vážne? 19 mesiacov trvalo verejné obstarávanie,“ upozornil Mažgút Drobu v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Arriva vraj nemala technické ani personálne kapacity

Mažgút tvrdí, že Arriva nemala zabezpečené personálne ani technické kapacity na to, aby vedela dopravne obhospodáriť kraj. Už skôr sa pri tom vyjadril, že vôbec nemuselo ísť v prvom rade o chybu firmy, ktorá dostala na prispôsobenie sa zmluve po vyhlásení výsledkov súťaže len mesiac prípravy na prevádzku. Opozičný kandidát upozorňuje, že v praxi je táto doba minimálne šesťmesačná.

Ján Mažgút v relácii Karty na stôl.

Ján Mažgút v relácii Karty na stôl. – Foto: plus 7 dní

„Ten dopravca išiel do verejnej sútaže s tým, že dopredu nemal zabezpečené ani technické, ani personálne kapacity na to, aby mohol poskytovať verejnú dopravu v takom kraji, ako je Bratislavský samosprávny kraj,“ pokračoval Mažgút v relácii.

Droba sa ho opýtal, či cestuje autobusom

Droba si naopak myslí, že verejné obstarávanie prebehlo v poriadku. Iné kraje si podľa neho dokonca kupujú spôsob, akým župa postupovala. Doprava je v súčasnosti vraj bezproblémová. Otázne však je, či by s takýmito tvrdeniami súhlasili aj bežní občania bratislavského kraja. Mažgúta sa naviac opýtal, či cestuje autobusom: „Ja sa spýtam pána Mažgúta, že či jazdí prímestským autobusom, keď tak takto hovorí. Asi nejazdí,“ reagoval Droba na Mažgútovu kritiku obstarania Arrivy.

„Pán Droba, veľmi vtipná poznámka. Ja sa nevozím na služobnom aute a áno, využívam aj verejnú dopravu,“ odvetil Mažgút s tým, že nie je podľa neho pravdou ani to, že by doprava bola bezproblémová. „Ešte stále sú tam výpadky autobusových liniek, poprípade výpadky šoférov,“ dodal. V statuse k videu z relácie naviac Drobu obvinil z klamstiev, ktorým vraj verí už len on sám: „Drobove lacné výhovorky a klamstvá o Arrive nikoho nepresvedčili. Svoju kampaň nestaviam na sľuboch a populizme. Súčasný župan Droba sa stále vyhýbal téme verejnej autobusovej dopravy. Presvedčil som sa, že zámerne! Obhajovať fatálne zlyhanie župy pri výbere Arrivy proti mojím vecným argumentom (nielen) o verejnom obstarávaní, môže len lacnými výhovorkami a klamstvami. Tomu, ako to celé „skvelo“ funguje, verí už asi iba on sám…,“ uzavrel tému na sociálnej sieti Mažgút.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mažgút Drobovi do očí: Arriva dospela do stavu, že im chýbalo 400 vodičov! To vážne?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php