eReport.sk
Robert Fico reční na Slavíne v sobotu 7. mája 2022.
Robert Fico reční na Slavíne v sobotu 7. mája 2022. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fico mal ohnivý prejav na Slavíne: Pravda sa stala na Slovensku podpultový luxusný tovar!

Predstavitelia Smeru-SD si pripomenuli na bratislavskom Slavíne v predvečer Dňa víťazstva nad fašizmom koniec druhej svetovej vojny. Expremiér a šéf Smeru-SD Robert Fico považuje tento sviatok za jeden z najvýznamnejších. Redakcia portálu Ereport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

„Slovensko bolo oslobodené a mier sem prišiel z východu,“ povedal Fico. Zároveň prejavil rešpekt všetkým, ktorí zomreli v boji proti fašistickému Nemecku.

Expremiér pripomenul obete fašistických zverstiev

Opäť kritizoval slovenskú vládu a prezidentku Zuzanu Čaputovú za vojenskú pomoc Ukrajine. Zopakoval, že slovenská vláda tým vťahuje krajinu do vojny.

Predstavte si, že vláda nielenže zatiahla Slovensko do vojny, s ktorou nič nemáme, ale do vojny, o ktorej už samotné Spojené štáty hovoria, že to je už vojna medzi Spojenými štátmi a Ruskou federáciou. Tu nejde o Ukrajinu.

Upozornil Robert Fico.

„Pravda sa stala na Slovensku podpultový luxusný tovar!“ – odkázal trojnásobný expremiér vo svojom pamennom príhovore. Ďalej uviedol, že si váži a má v úcte všetky tých, ktorí padli v boji proti fašistickému Nemecku. „Ale musíme veľmi jasne povedať, že žiadna iná krajina tak netrpela zverstvami fašizmu, ako to bol bývalý Sovietsky zväz. A aj my na Slovensku máme svoje skúsenosti. A kto tvrdí, že nie, tak teda nech ide na Kľak, Ostrý Grúň, Kalište, Skýcov,“ pripomenul Fico.

Odkázal na vyhlásene USA o vojne na Ukrajine

„A čoho sme teraz svedkami? Nech mi je odpustená moja priamosť, ale hovorím to s plnou vážnosťou. Je síce zajtra 8, máj, Deň víťazstva nad fašizmom, ale slovenská vláda zatiahla Slovensko do vojny! Čo má Slovensko, prosím vás, s vojnovým konfliktom na Ukrajine? Opakujem: my nie sme ani Ukrajinci a Ukrajinci za nás ani nebojujú! Predstavte si, že vláda nielenže zatiahla Slovensko do vojny, s ktorou nič nemáme, ale do vojny, o ktorej už samotné Spojené štáty hovoria, že to je už vojna medzi Spojenými štátmi a Ruskou federáciou. Tu nejde o Ukrajinu,“ upozornil Fico.

Varoval, že aj naše zbrane môžu končiť v rukách fašistov

Vo svojom príhovore spomenul aj vojenskú techniku a zbrane, ktoré už vláda Eduarda Hegera (OĽANO) Kyjevu poslala. „Tie s vysokou pravdepodobnosťou končia v rukách fašistických azovovských jednotiek. Sme sa už naozaj všetci zbláznili!?“ – položil si rečnícku otázku znechutený Fico.

Celý jeho príhovor na Slavíne si môžete pozrieť v pripojenom videu.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na snímke uprostred pani Anna Bergerová, vľavo bývalý politik Peter Wiess.
 2. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
 3. Michael McFaul.
 4. Vojaci pred pamätníkom obetí v obci Kalište, ktorú vypálili nacisti.
 5. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
 6. Kosáky aj sekery. Jedna z oficiálnych fotografií, ktorá bola súčasťou upútavok na poľský film Volyň.
 7. Prezidentkou Slovenska
 8. Zuzana Čaputová počas pietneho aktu položenia venca vo Zvolene.
 9. Oceliarne Azovstaľ počas ostreľovania.
 10. Rozviazané ruky?
 11. Je pápežov stav vážny?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico mal ohnivý prejav na Slavíne: Pravda sa stala na Slovensku podpultový luxusný tovar!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php