eReport.sk
Oceliarne Azovstaľ počas ostreľovania.
Na ilustračnej snímke oceliarne Azovstaľ. Foto: tas/ap

Veliteľ ukrajinských síl v Azovstale: Moji vojaci už dúfajú iba v zázrak, že ich zachráni vyššia moc!

Veliteľ skupiny ukrajinských vojakov, nachádzajúcich sa stále v oceliarňach Azovstaľ v obkľúčenom ukrajinskom meste Mariupol, v sobotu niekoľko hodín po evakuácii posledných civilistov z oceliarní znova požiadal o pomoc. Správu priniesla tlačová agentúra DPA.

Veliteľ ukrajinskej 36. brigády námornej pechoty Serhij Volynskyj uviedol, že jeho vojaci už dúfajú iba v zázrak, „že vyššia moc nájde spôsob, ako ich zachrániť!“

Vyzerá to tak, ako by som sa ocitol v nejakej zlovestnej reality šou, v ktorej naši vojaci bojujú o svoje životy a celý svet túto zaujímavú epizódu sleduje.

Sťažoval sa Serhij Volynskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že sa snažia diplomatickou cestou s Rusmi dohodnúť, aby aj zvyšní vojaci v oceliarňach, odolávajúci celé týždne útokom ruských síl, dostali možnosť odísť. Moskva však nijako nenaznačila, že je ochotná viesť o tom rozhovory.

Volynskyj napísal, že počas sobotňajšej evakuácie civilistov z Azovstaľu traja z jeho vojakov zomreli a šiesti boli ranení.

„Vyzerá to tak, ako by som sa ocitol v nejakej zlovestnej reality šou, v ktorej naši vojaci bojujú o svoje životy a celý svet túto zaujímavú epizódu sleduje,“ sťažoval sa Volynskyj. „Bolesť, utrpenie, hlad, skľúčenosť, slzy, strach, smrť. To všetko je skutočné,“ dodal veliteľ. Zverejnil aj svoju fotografiu, na ktorej je neoholený, s kalným pohľadom a zrejme aj s poraneným nosom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  2. Michael McFaul.
  3. Jill Bidenová po prílete do Bratislavy, víta ju Ivan Korčok.
  4. Na ilustračnej snímke časti rakety po ostreľovaní v Kramatorsku.
  5. Na ilustračnej snímke časti rakety po ostreľovaní v Kramatorsku.
  6. Robert Fico reční na Slavíne v sobotu 7. mája 2022.
  7. Čo sa to deje?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veliteľ ukrajinských síl v Azovstale: Moji vojaci už dúfajú iba v zázrak, že ich zachráni vyššia moc!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php