eReport.sk
Exminister vnútra Robert Kaliňák reční počas tlačovky Smeru-SD.
Exminister vnútra Robert Kaliňák reční počas tlačovky Smeru-SD. Zdroj: fb/smer-sd

Kaliňák reaguje na obvinenie: Nepustia ma ani ku spisu, je to postavené na kajúcnikovi!

Kaliňák reaguje na obvinenie. Exminister vnútra a člen predsedníctva opozičného Smeru-SD Robert Kaliňák považuje obvinenie, ktoré mu bolo vznesené pre zločin podplácania, za nezákonné a nezmyselné. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii strany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico počas stretnutia s 30 veľvyslancami na pôde parlamentu.
  2. Vraj ide o revolučnú metódu!
  3. Heger je Matovičov kôň
  4. Všetko stojí na Imreczem

„Vydaním takéhoto uznesenia bol porušený Trestný zákon a Trestný poriadok,“ povedal Kaliňák. Tvrdí, že vyšetrovateľka zneužila svoju právomoc. Kritizoval, že mu nebolo umožnené preštudovanie spisu.

Reaguje aj Fico

„To, čo sa deje v posledných hodinách, nemá nič spoločné ani s demokraciou a ani s právnym štátom,“ zdôraznil Fico. Obvinenie Kaliňáka označil za útok nielen proti samotnému exministrovi vnútra, ale aj proti Smeru-SD a celej demokratickej opozícii.

Snaží sa vláda zlikvidovať opozíciu?

Fico na tlačovej konferencii pripomenul aj nahrávky, na základe ktorých existuje podozrenie, že vybraní vyšetrovatelia a prokurátori dostali od vlády zadanie zlikvidovať opozíciu na čele so Smerom-SD. Rozprávajú sa na nich o tom, že potrebujú spraviť zo strany Smer-SD zločineckú skupinu. Fico aj vo štvrtok pakovane hovoril o snahách zlikvidovať politickú opozíciu metódami, ktoré sú používané vo fašistických a autokratických režimoch. Opätovne kritizoval septembrový termín predčasných parlamentných volieb.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v stredu (1. 2.) exministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jozefa B. st. pre zločin podplácania. Podľa polície sú obvinení podozriví z poskytnutia úplatku osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Polícia doručila Kaliňákovi obvinenie veľmi netradičným spôsobom – v kuklách.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák reaguje na obvinenie: Nepustia ma ani ku spisu, je to postavené na kajúcnikovi!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti