tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner.
Šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner. Zdroj: rtvs.

VIDEO Farmár zúril: Kurnik šopa, Vlčan má za krátky čas viac prešľapov ako Matečná za celú dobu vlády!

Poľnohospodári, farmári a lesníci v utorok odštartovali blokáciu horského priechodu Dargov. Chcú tak upozorniť na viaceré pálčivé problémy v rezorte pôdohospodárstva ako zlyhania ministra, systém dotácií, nadmerná byrokracia, alebo slabá podpora malých firiem. Protestnú akciu sú ochotní ukončiť len v prípade, že sa s nimi stretne premiér Eduard Heger (OĽANO), alebo odstúpi resp. bude odvolaný minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (OĽANO).

Šéf Iniciatívy poľnohospodárov, ktorá protestnú akciu organizuje tvrdí, že Vlčan má za krátku dobu svojho pôsobenia za sebou viac prešľapov ako jeho predchodkyňa Gabriela Matečná (SNS) za celé volebné obdobie. „Však tento minister má za tú krátku dobu viac prešľapov, kurnik šopa, ako Matečná za celú dobu vlády, tak čomu sa čudujeme? Sme spokojní s tým? No nie sme,“ vyjadril sa nahnevaný šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner pre RTVS.

Zaplatíme si za chlieb 5 eur?

Poľnohospodári zároveň tvrdia, že ľudia by mali mať pre blokáciu cesty z Ukrajiny do Košíc pochopenie, lebo problémy, na ktoré upozorňujú, sa týkajú aj ich. „Neskutočne sa nám zvyšujú ceny na zakladanie úrod – či sú to hnojivá, či sú to osivá, dennodenne sa dvíha cena nafty. Nevieme takto prežiť,“ bije na poplach Cenkner.

Zároveň upozorňuje, že ľudia by si za bežný nákup v obchode mohli v prípade neriešenia problému platiť stále viac a viac. „Pohonné hmoty a potraviny sa týkajú všetkých ľudí. Reálne hrozí, že chlieb bude stáť 5 eur,“ upozornil Cenkner.

Rezort označil protesty za poľutovaniahodné

Zo stanoviska ministerstva pôdohospodárstva sa však nezdá, že by sa dohoda rodila ľahko. „Agrorezort dal odpovede ku všetkým požiadavkám a koná v tých bodoch, ktoré patria do jeho gescie. Je poľutovaniahodné, že napriek otvorenému a konštruktívnemu prístupu ministerstva, sa združenie rozhodlo svoje požiadavky presadzovať cestou nátlaku,“ vyjadril sa hovorca ministerstva pôdohospodárstva Andrej Wallner.

VIDEO Farmár má Vlčana plné zuby: Čomu sa čudujeme? Sme spokojní s tým? No nie sme!

Zdroj: rtvs.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).
  2. Kanadský premiér Justin Trudeau
  3. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
  4. Počítanie euro bankoviek
  5. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
  6. Erik Kaliňák, popredseda Smeru, nechal Igorovi Matovičovi verejný odkaz.
  7. Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Farmár zúril: Kurnik šopa, Vlčan má za krátky čas viac prešľapov ako Matečná za celú dobu vlády!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku