tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kanadský premiér Justin Trudeau
Kanadský premiér Justin Trudeau. Foto: tasr/ap

Kanadskí kamionisti chcú jeho hlavu, vyťahuje „žolíka“! Trudeau: Chcem mimoriadne právomoci

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondelok požiadal o udelenie mimoriadnych právomoci pre vládu s cieľom ukončiť protesty kamionistov namierené proti pandemickým opatreniam. TASR tieto informácie získala z agentúry AFP.

„Federálna vláda žiada uplatniť zákon o mimoriadnych situáciách s cieľom rozšíriť spôsobilosti provincií a teritórií, aby mohli zakročiť proti blokádam a okupáciám,“ povedal Trudeau na tlačovej konferencii.

Nasadenie armády vylúčil

Premiér dodal, že armáda v tomto štádiu vývoja situácie nebude nasadená. Úrady však podľa jeho slov budú môcť zatýkať protestujúcich, zabavovať ich vozidlá s cieľom uvoľniť blokády ulíc a takisto budú môcť zakázať poskytovanie finančnej podpory protestujúcim.

Kanadský parlament zákon o mimoriadnych situáciách schválil v roku 1988. Vláde by mimoriadne právomoci udelil na 30 dní, píše na svojej webovej stránke stanica BBC.

Demonštrácie začali kanadskí kamionisti 22. januára

Vláde môžu byť takéto právomoci podľa BBC udelené len v mimoriadnom prípade, najmä v „naliehavej a kritickej situácii“, ktorá „vážne ohrozuje životy, zdravie alebo bezpečnosť Kanaďanov“.

Vodiči kamiónov svojimi vozidlami ešte stále blokujú ulice hlavného mesta Ottawa a dva hraničné priechody, pripomína AFP. Demonštrácie začali kanadskí kamionisti 22. januára, keď žiadali zrušenie povinného očkovania proti koronavírusu, ktoré je nutné pri návrate z USA.

Ich požiadavky však teraz zahŕňajú zrušenie všetkých opatrení proti šíreniu koronavírusu a mnohí protestujúci vyzývajú aj na odchod liberálnej vlády kanadského premiéra Trudeaua.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajti prichádzajú na most spájajúci Kanadu a USA
  2. Kamión protestujúci v Ottawe,
  3. Kamión protestujúci v Ottawe,
  4. Protestujúci v Kanade
  5. Šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanadskí kamionisti chcú jeho hlavu, vyťahuje „žolíka“! Trudeau: Chcem mimoriadne právomoci

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku