tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Protest pred NR SR, foto:eReport

VIDEO Pred parlamentom bolo rušno: Sudcovia z celého Slovenska protestovali proti Kolíkovej súdnej mape!

Pred Národnou radou Slovenskej republiky bolo dnes rušno! Sudcovia a pracovníci súdov prišli protestovať proti pripravovanej reforme súdnictva a súdnej mape z dielne ministerstva spravodlivosti a ministerky Márie Kolíkovej. Justiční odborári v reforma vidia viac negatív ako prínosu.

Justiční odborári prišli povedať Kolíkovej reforme jasné: „NIE“. Dôvodom ich odmietavého postoja má byť viacero dôvodov. Jedným z tých hlavných je najmä obávané rušenie súdov v jednotlivých mestách a aj strach o pracovné miesta.

Sudcovia vyčítajú Kolíkovej spôsob pripravovania reformy

„V prípravnom konaní sme nemali šancu sa k danej reforme akokoľvek vyjadriť k tomu čo sa chystá. Vyčítame jej to čo jej vyčítame od začiatku. Sú to chýbajúce absolútne relevantné dáta, podľa ktorých by bolo zrejme povedať, ktorý súd zostáva a ktorý by bolo „vhodné“ zrušiť, “ uviedla na margo protestu sudkyňa Marcela Kosová.

Kosová odstúpila zo Súdnej rady

Sudkyňa Marcela Kosová bola do nedávna členkou Súdnej rady. Po viacerých nezhodách s jej predsedom Jánom Mazákom, usúdila, že bude najlepšie odísť. Kosová ďalej doplnila neštandartný postup Kolíkovej reformy. „Súdnej mape vyčítame to, že sa dostala do Národnej rady veľmi neštandardným legislatívnym postupom,“ doplnila Kosová.

PROTEST PRED NÁRODNOU RADOU SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Foto: eReport

Zmeny čaká viacero súdov

Zostávajúce súdy majú fungovať ako pracoviská alebo sídla. Zmeny sa týkajú aj krajských súdov. Okrem opozície či odborárov zmeny namietali aj koaliční partneri. V koalícii mali rokovať o kompromisnom pozmeňujúcom návrhu.

Podľa Kolíkovej, reforma prinesie viac kompetencií súdom

Slovenský súd by po novom mohol konať aj v prípadoch, keď si to vyžaduje záujem maloletého, ktorý nemá obvyklý pobyt na území SR. Vyplýva to z novely zákona o medzinárodnom práve súkromnom a procesnom, ktorú v utorok poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania.

Zdroj: video:yt/eReport

Bude vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Eduard Heger (OĽaNO)
  3. Šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner.
  4. Richard Sulík
  5. György Gyimes

„Toto ustanovenie bude mať uplatnenie najmä v prípade, ak ide o slovenského občana v krajine, s ktorou SR nie je viazaná žiadnou zmluvou, a je to potrebné na ochranu práv a záujmov maloletého,“ spresnilo Ministerstvo spravodlivosti SR.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pred parlamentom bolo rušno: Sudcovia z celého Slovenska protestovali proti Kolíkovej súdnej mape!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku