tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Erik Kaliňák, popredseda Smeru, nechal Igorovi Matovičovi verejný odkaz.
Erik Kaliňák, popredseda Smeru, nechal Igorovi Matovičovi verejný odkaz. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Mladý Kaliňák nazval Matoviča najväčším zradcom! A jeho poslancov „pročkomatmi“

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Erik Kaliňák v stredu natočil video, v ktorom upozorňuje, že to bol minister financií Igor Matovič (OĽANO), kto v minulosti sľuboval referendum o vojenskej zmluve a strana SaS, ktorá sa ešte z opozičných lavíc dožadovala verejného hlasovania v parlamente a to ohľadom každej jednej otázky.

„Ešte tesne pred voľbami sa bil do pŕs, že ak bude OĽaNO vo vláde, tak takúto vojenskú zmluvu jeho s.r.o.čka, pardon hnutie neschváli bez predchádzajúceho súhlasu ľudí v celoštátnom referende. No potom sa v tej vláde ocitol a keď došlo na lámanie chleba zasadnutie vlády vynechal a v parlamente ako predseda najsilnejšej koaličnej strany neurobil nič, aby zastavil odovzdanie našich dvoch základní a celého vzdušného priestoru Američanom,“ konštatuje Kaliňák na adresu Igora Matoviča, ktoré zároveň nazýva najväčším zradcom.

Upozornil na Matovičove protesty

Kaliňák taktiež upozorňuje, že spôsoby, z ktorých dnes vláda obviňuje Smer-SD, sú kultúrou jej vlastných predstaviteľov: „Musím povedať, že je veľmi bizarné sledovať ľudí, ktorí priniesli do slovenskej politiky také novotiny ako protesty pred domami politikov, šibenice či rakvy na protestoch, vulgárne nadávky, či dokonca fyzické napadnutia v parlamente, verejné vyhrážanie sa basou, označovanie svojich oponentov ako hmyz, či vírus alebo dokonca slovné útoky voči odborníkom, odborárom či protestujúcim sa zrazu hádzať o zem, lebo ľudia a opoziční politici zverejnili mená, fotky a mestá, kde bývajú poslanci, ktorí hlasovali za zmluvu s USA. Zrazu im vadia pohľady nespokojných občanov či takáto kritika pred ich bránami.“

Všetko hodili na Blahu

Vláda si podľa opozičného politika nevie priznať, že odignorovala požiadavky občanov a taktiež odborné námietky zo strany rôznych inštitúcií. „Nie, podľa nich je na vine zlý Blaha, ktorý si dovolil spraviť vkusnú infografiku o hlasovaní z dát visiacich na webe Národnej rady. Toto SaS považuje za trestný čin a podali na Ľuboša trestné oznámenie,“ tvrdí Kaliňák.

Z minulosti si však pamätáme aj momenty, kedy si dnešní koaliční poslanci navzájom fotili hlasovacie lístky pri tajných voľbách o personálnych otázkach. „Neurobil nič iné, len to čoho sa SaS roky dožadovala. Aby bolo každé jedno hlasovanie v parlamente verejné a ich voliči mohli vidieť, kto ako hlasoval. No zjavne pri tejto zmluve to už neplatí. Strašne sa musia hanbiť za svoje hlasovanie,“ myslí si Kaliňák s dodatkom, že jeho strana nikdy nevyzývala k násilným aktom: „Strana SMER nikdy neschvaľovala a ani nenabádala k fyzickému násiliu voči komukoľvek.“

Poslancov OĽANO označil za hlasovacie mašiny

Mladý politik nezabudol ani na nález Ústavného súdu SR, ktorý hovorí, že politici musia zniesť väčšiu mieru kritiky a tým pádom aj verejného záujmu. „Každý občan má právo vyjadriť svoj nesúhlas akoukoľvek nenásilnou formou a politici skrz svoje povolanie sú povinní zniesť väčšiu mieru kritiky. To nie je môj názor, to je nález ústavného súdu,“ upozorňuje Kaliňák.

O poslancoch OĽANO sa politici Smeru už viackrát vyjadrili ako o „hlasovacích mašinách“, ktoré v skutočnosti nie sú verejnými osobnosťami. „Ak si niektorí poslanci mysleli, že môžu štyri roky ničiť Slovensko, hlasovať ako pročkomaty za každú sprostosť, čo navrhne táto neschopná vláda, vždy si potom zatlieskať a nakoniec potichu v anonymite odísť o štvrť milióna bohatší, tak sú na veľkom omyle,“ uzavrel Kaliňák.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf Iniciatívy poľnohospodárov Ján Cenkner.
  2. Peter Weiss, zdroj: ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mladý Kaliňák nazval Matoviča najväčším zradcom! A jeho poslancov „pročkomatmi“

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku