eReport.sk

VIDEO Smerácka ekoaktivistka je vraj prenasledovaná vládnou mocou! Čaputovej posiela jasný odkaz

Nie je Zuzana ako Zuzana, nie je skládka ako skládka. Prezidentka SR Zuzana Čaputová dokázala na téme ekoaktivizmu a následného premiestnenia skládky odpadu z Pezinka do Senca vyhrať prezidentské voľby a medzinárodné ocenenia. Proaktívne činy mladej aktivistky Zuzany Matejičkovej však toľké pochopenie nevzbudili. Matejičková bola kvôli konkrétnym výhradám voči skládke tuhého odpadu pri obci Iža vypovedať na polícii, kde sa jej pýtali, prečo bojuje proti skládke.

„Pani prezidentka, tento environmentálny pozdrav posielam vám, pretože som si citlivo vnímajúc vypočula váš prejav, ktorý ste adresovali nám – všetkým občanom,“ začala Matejičková svoje video k téme. Čaputová vo svojej správe o stave republiky venovala značnú pozornosť aj hroziacej klimatickej kríze. Konkrétne činy v tejto oblasti však takmer vždy ostávajú výlučne na občanoch.

„Vidíte túto environmentálnu záťaž za mnou?“

Pýta sa Matejičková prezidentky priamo pred skládkou v Iži. Skládka sa dokonca nachádza v 4. ochrannom pásme, kde sú podobné objekty resp. envirozáťaže naozaj neprípustné. Polícia však podľa mladej političky namiesto skládky riešila ju.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  2. Posledná nádej vyhasla!
  3. Tridsať rokov SR!
  4. Nastal čas niesť zodpovednosť?
  5. ÚŠP zase raz pohorel

„Na polícii som strávila viac ako tri hodiny vypočúvaním, pretože minister Vlčan dal jasný pokyn – o smetisku ani muk,“ tvrdí. „OČTK nás dosť povykrúcali, že prečo tvrdíme jednotlivé veci, čo všetko bolo porušované,“ pokračuje Matejičková. Tá pri tom nie je jediná, o ktorú sa mala polícia zaujímať: „Zatiahli do toho viac ľudí, aj tých, ktorí len zdieľajú obsah na sociálnych sieťach.“

Prenasledovaní?

Ekoaktivisti sú v móde, o tom niet pochýb. Zjavne však záleží aj na tom, aké názory prezentujete a k akej strane máte blízko. V opačnom prípade by nemohli byť niektorí aktivisti prenasledovaní a iní obdivovaní. „Sme prenasledovaní vládnou mocou, sme prenasledovaní ministrom Vlčanom, len preto, že hovoríme pravdu,“ tvrdí ďalej Matejičková. Svoje video pri tom adresuje práve Čaputovej, ktorú podľa nej nezaujíma Slovensko ani environmentálna politika.

Zdroj: Yt/smersd

Prípad škodlivej skládky v Iže môžeme spoločne aj naďalej sledovať. Matejičková totižto v celej záležitosti naštartovala občiansku petíciu, ktorú nájdete na konci videa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smerácka ekoaktivistka je vraj prenasledovaná vládnou mocou! Čaputovej posiela jasný odkaz

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti