eReport.sk
Nastal čas niesť zodpovednosť?
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: tasr

Protest proti spravodlivosti? Pred Žilinkovým domom bolo rušno! Prišlo niekoľko ľudí

Niekoľko ľudí sa dnes zišlo pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Ako uvádza portal noviny.sk malo ísť o občanov, ktorí sú nespokojní s prácou šéfa Generálnej prokuratúry.

Sporný paragraf?

Na verejného činiteľa sa vzniesla vlna kritiky, po nedávnom rozhodnutí zrušiť pomocou paragrafu 363 obvinenia expremiérovi Robertovi Ficovi a bývalému šéfovi rezortu vnútra Robertovi Kaliňákovi v kauze Súmrak.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  2. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Paragraf 363 je spoločnosťou vnímaný negatívne, avšak patrí medzi legitímne opravné prostriedky, ktoré sú v kompetencii generálneho prokurátora.

Prieskum dôveryhodnosti

Občania v prieskume pre agentúru Focus rozhodli. Najdôveryhodnejším je generálny prokurátor Maroš Žilinka. Dôveruje mu vyše 45 percent opýtaných. Za ním prekvapivo nasleduje policajný prezident Štefan Hamran, ktorý získal od občanov v hodnotení dôveryhodnosti 30 percentuálnych bodov. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic totálne pohorel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protest proti spravodlivosti? Pred Žilinkovým domom bolo rušno! Prišlo niekoľko ľudí

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti