eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

VIDEO Danko kritizuje Hegera: Stal si sa užitočným idiotom, Edo zastav to alebo podaj bezodkladne demisiu!

Šéf mimoparlamentnej strany a bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko ostro reaguje na dnešné vyjadrenie predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý počas návštevy Kyjeva deklaroval, že systém protivzdušnej obrany S-300 Slovensko Ukrajine už darovalo.

Danko: Cítim sa byť ako občan SR podvedený

Pre niektorých dlho očakávaný krok, pre iných zas nepochopiteľné „nepriame zapojenie sa do vojny“. Toto vládne rozhodnutie sa za pár hodinách od jeho vyhlásenia stihlo stretnúť s vlnou kritiky z viacerých táborov. Kritikou na adresu Eduarda Hegera a takisto i na osobu prezidentky Zuzany Čaputovej nešetril ani predseda SNS Andrej Danko:„Heger sa stal užitočným idiotom. Edo zastav to alebo podaj bezodkladne demisiu. Vťahujete nás do vojny,“ píše vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti.

Zdroj: video:fb/andrejdanko

„Neviem kedy som bol naposledy tak nahnevaný a rozčúlený, a musím povedať, že sa aj ako občan Slovenskej republiky cítim podvedený. Za našim chrbtom Heger pripravil proces schválenia a odovzdania raketového systému S-300. Edo, vždy som ťa bral na mnoho pracovných ciest, myslel si, že práve ty si tá rozumnejšia časť vtedajšej opozície. Čo to robíš ako premiér? Akým právom idete darovať slovenský raketový systém? Dotrepali ste sem cudzích vojakov!“ píše rozhorčený Andrej Danko vo svojom profile.

Podľa stanoviska SNS Heger na Ukrajinu nemal ísť

„Dodnes nie sú vykompenzované straty z ‚COVID-u‘. Ľudia nevedia, ako sa zariadiť v prípade nárastu cien energií. Jediné, čo dnes Eduarda Hegera zaujíma, je teatrálne gesto,“ uviedla strana vo svojom stanovisku.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (zelené šaty) prijala rómskych študentov pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov v Bratislave 8. apríla 2022.
  2. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  3. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.
  4. Vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo minister obrany Spojených štátov amerických Lloyd Austin.
  5. Na ilustračnej snímke Eduard Heger počas cesty vlakom za ukrajinským prezidentom.
  6. Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Danko kritizuje Hegera: Stal si sa užitočným idiotom, Edo zastav to alebo podaj bezodkladne demisiu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti