eReport.sk
Nie je demokracia ako demokracia
Zuzana Čaputová v štúdiu TV Joj. Zdroj: fb/nahranetvjoj

VIDEO Čaputová reagovala na otázky ľudí: Ja z toho platu žijem. Na rozdiel od môjho predchodcu


Prezidentke SR Zuzane Čaputovej podľa najnovšieho prieskumu agentúry AKO dôveruje 55 percent občanov. Hlava štátu sa v reakcii na výsledky merania občanom poďakovala a v relácii TV JOJ Na hrane, kde bola hosťom, odpovedala aj na zvedavé otázky divákov.

 „Viac ako polovica Slovákov je po troch rokoch vo funkcii spokojná s prácou prezidentky Zuzany Čaputovej. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane. S jej činmi je spokojných aj takmer polovica voličov Hlasu-SD (49%). S prácou prezidentky je spokojných 55,3 percenta respondentov. Nespokojnosť vyjadrilo 41,4 percent opýtaných,“ informoval vo štvrtok(5,5.) večer televízny portál plus.noviny.sk.

Absolútne nespokojní s prácou prezidentky sú voliči hnutia Republika (100%), nasleduje Smer-SD (88%), SNS (66%), Hlas -SD (63%).

Podľa výsledkov vyššiu spokojnosť častejšie uvádzali ženy (57%) než muži (54%) a ľudia vo veku 18-33 rokov (63%). „Z pohľadu krajov sú najspokojnejší obyvatelia Bratislavského kraja (68%), Trnavského (59%) a Banskobystrického kraja (58%). Najmenej spokojní sú obyvatelia Trenčianskeho kraja (48%), Prešovského (46%) a Nitrianskeho kraja (43%). Z pohľadu politických preferencií sú najspokojnejší voliči Progresívneho Slovenska (95%), SaS (91%), OĽaNO. Nova, KÚ, ZZ (88%), KDH (70%), Sme rodina (63%).  Absolútne nespokojní s prácou prezidentky sú voliči hnutia Republika (100%), nasleduje Smer-SD (88%), SNS (66%), Hlas -SD (63%),“ dodal spravodajský web súkromnej televízie.

Zuzanu Čaputovú výsledky najnovších meraní zjavne potešili, keďže na svojej sociálnej sieti zverejnila smerom k občanom aj slová vďaky. „Ďakujem za dôveru,“ napísala ku grafike, ktorá znázorňuje výsledky o jej momentálnej popularite medzi Slovákmi.

Zdroj: fb/zcaputova

Hlava štátu sa v štúdiu TV Joj vyjadrila k viacerým aktuálnym politicko – spoločenským témam, z radov divákov však padli aj otázky, ktoré sa týkali priamo Čaputovej. Budete opäť kandidovať za prezidentku? – opýtala sa Čaputovej diváčka Paulína. „Ešte sa budem naozaj rozhodovať. Chcem byť sústredená na normálny výkon mandátu, nechcem to vnímať ako nejakú kampaň a zaťažovať sa týmto nastavením, ešte mám čas to vyhodnotiť, dostatočne to vyhodnotiť, aby som korektne načas ostatným kandidátom oznámila svoje rozhodnutie,“ reagovala prezidentka na otázku.

Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková a prezidentka SR Zuzana Čaputová v štúdiu TV Joj. – Foto: fb/nahranetvjoj

Nádej pre ľudí sa Vás pýta, akú osobnú pomoc ste poskytli utečencom z Ukrajiny – uviedla ďalšiu otázku moderátorka Jana Krescanko Dibáková. „Rôznu. Finančnú najmä. Poslala som peniaze na rôzne adresy, na rôzne organizácie, aby mohli kúpiť, to čo im treba,“ odpovedala prezidentka.

Pravda je taká, že nerozdávam celý plat, lebo ja z toho platu žijem na rozdiel od môjho predchodcu, ktorý mal v podstate výnosy z predchádzajúcej podnikateľskej činnosti.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Moderátorka Dibáková však vzápätí pripomenula hlave štátu slová Igora Matoviča (OĽANO), ktorý jej vyčíta, že nerozdáva svoj plat tak, ako to robil jej predchodca v prezidentskom úrade, Andrej Kiska. Nie je teda pravda, čo tvrdí Matovič? – obrátila sa moderátorka na Čaputovú. „Pravda je taká, že nerozdávam celý plat, lebo ja z toho platu žijem na rozdiel od môjho predchodcu, ktorý mal v podstate výnosy z predchádzajúcej podnikateľskej činnosti. Ten plat je odmena za prácu a z neho žijem. Ale samozrejme, nepotrebovala som za potrebné sa tým chváliť ani byť inšpirovaná pánom Matovičom… Zhodou okolností, dnes som bola na detskej psychiatrii pozrieť na dve kúpeľky, ktoré som dala zrekonštruovať ešte v januári z vlastných peňazí. Bolo to 7000 euro, ale to sa udialo už dávno. Inšpirovalo ma k tomu jedno dievčatko, ktoré tam bolo, ako pacientka. Spýtala sa ma, či to tam nemôžem celé zrekonštruovať. Na celú rekonštrukciu nemám, ale keď som sa spýtala, že čo by bolo najviac potrebné, tak hovorila, že kúpeľky. Tak aj vďaka veľkorysosti firiem, ktoré dali materiál zadarmo a ja som dala ostatné… Ale samozrejme, prispievam rôznym spôsobom ľuďom, ktorí sú v sociálnej núdzi, ktorí majú zdravotné problémy a podobne. Neziskovým organizáciám,“ rozhovorila sa Čaputová o tom, ako pomáha z vlastného vrecka.

Moderátorka v reakcii na jej slová poznamenala: „S humorom môžme dodať, že koľko ľudí sa vám teraz prihlási, že potrebuje rekonštruovať kúpeľňu.“

Všetky otázky divákov na prezidentku a jej odpovede na ne si môžete pozrieť v pripojenom videu TV Joj.

VIDEO Prezidentka SR odpovedá na divácke otázky v rámci relácie TV Joj Na hrane

Zdroj: nahranetvjoj

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  2. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  3. USA by mali vysvetľovať svoje zlyhania
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  5. Prezidentkou Slovenska
  6. Zuzana Čaputová počas pietneho aktu položenia venca vo Zvolene.
  7. Eduard Heger

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová reagovala na otázky ľudí: Ja z toho platu žijem. Na rozdiel od môjho predchodcu

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: