eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová reaguje na otázky.
Prezidentka Zuzana Čaputová reaguje na otázky. Foto: fb/zcaputova

VIDEO Čaputová reagovala na horúce témy: Pán profesor Mazák by konal rovnako ako ja!

Hlava štátu Zuzana Čaputová prostredníctvom videa dnes reagovala na citlivé témy, ktoré na Slovensku výrazne polarizujú spoločnosť, dokonca stavajú proti sebe aj niektorých politikov v rámci koalície. Prezidentka vysvetľovala svoj postoj k očkovaniu voči covidu, ale aj to, prečo sa referendovú iniciatívu za predčasné voľby, rozhodla posunúť na Ústavný súd SR.

“Prostredníctvom Instagramu ste mi poslali množstvo otázok k očkovaniu a referendu, k témam, ktoré v posledných týždňoch najviac rezonujú v spoločnosti. Pokúsila som sa časť z nich zodpovedať,” týmito slovami uvádza svoje video prezidentka nas svojom facebookovom profile.

“Okrem týchto tém sa dozviete aj to, aká je moja obľúbená pesnička od Milana Lasicu. Ďakujem za všetky položené otázky a pozrite si video,” dodáva Čaputová.

V takmer osem minútovom videu v podstate zopakovala to, čo už k dotknutým horúcim témam povedala. Pri očkovaní odkázala najmä na názory odborníkov. Zdôraznila, že plne rešpektuje ľudí, ktorí sa nechcú dať očkovať a ponúkla možnosti, akými argumentami ich skúšať presvedčiť, aby sa vakcínam nebránili.

Pri referende, s ktorým sa obrátila na ústavný súd, okrem iného spomenula aj meno súčasného šéfa Súdnej rady Jána Mazáka. “Včera som sa na túto tému rozprávala s bývalým predsedom ústavného súdu, s pánom profesorom Mazákom, ktorý mi povedal, že keby bol na mojom mieste, konal by rovnako. Tiež by sa spýtal ústavného súdu, a to hovoríme o človeku, ktorý je expertom na ústavné právo, má dlhoročnú prax v tejto oblasti. A aj tak by nepostavil tak záväzné rozhodnutie na svojom individuálnom názore,” argumentovala hava štátu.

Zdroj: fb/zcaputova

Prečítajte si aj ďalšie zaujímavé články k téme:

  1. Lenka Praženková počas vypočutia kandidátov na post predsedu Najvyššieho súdu SR 11. mája 2020 v Bratislave.
  2. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Robert Fico, šéf Smeru.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport