eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru.
Robert Fico, šéf Smeru. Foto: prinsceen youtube

VIDEO Fico: Čaputová sa správa ako očkovacia agentka, reklamný predmet! Ešte aj pravidelne klame

Napriek tomu, že prezident Slovenskej republiky by mal byť nadstranícky a mal by národ spájať, Zuzana Čaputová opäť raz ukázala, že je straníckou prezidentkou Igora Matoviča a Eduarda Hegera (obaja OĽANO) a slovenský národ rozdeľuje, informuje v dnešnej tlačovej správe opozičná strana Smer-SD. Reaguje tak na správu z pondelka podfľa ktorej hlava štátu podpísala koalíciou schválenú novelu o COVID preukazoch, tzv. očkovací zákon. Tú do parlamentu predložilo ministerstvo zdravotníctva.

Národná rada podľa Smeru prijala mimoriadne vážny zákon, ktorý spoločnosť rozdeľuje a diskriminuje, pretože ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní, sú nútení, aby sa očkovali a budú podliehať rôznym opatreniam a obmedzeniam, ktoré sú v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky.

Sú vraj oblasti, kde je prezidentka mimoriadne aktívna

„Vyzvali sme pani prezidentku, aby tento nezmyselný zákon z dielne vládnej koalície nepodpísala. Ale naopak, namiesto toho, aby využila svoju právomoc a podala tento zákon na ústavný súd, tak sa rozhodla podpísať ho okamžite – v podstate v priebehu 24 hodín – od jeho prijatia. Preto nám neostáva nič iné, ako obrátiť sa na ústavný súd,“ reagoval šéf Smeru Robert Fico. Tento krok prezidentky Čaputovej podľa neho len potvrdzuje, že sa správa “ako agentka očkovania, ako reklamný predmet, ktorý je určený na podporu tohto kroku vo vzťahu k slovenskej verejnosti.”

Ako ďalej expremiér uvádza, tam, kde má prezidentka využívať ústavu a ústavný súd, tam to nerobí. Ale, ako vraví, sú oblasti, kde je prezidentka mimoriadne aktívna. „Ako príklad by som uviedol, ako sa obrátila na Ústavný súd Slovenskej republiky a zmarila referendum! Referendum, ktoré žiadalo viac ako 600-tisíc ľudí,“ uviedol Robert Fico.

Fico pripomenul aj utajené stretnutie v SIS

Fico hlavu štátu obvinil aj z klamstva, tvrdí že prezidentka “ešte aj pravidelne klame.” V tejto súvislosti líder opozičnej strany pripomenul utajené stretnutie, ktoré sa 17. mája uskutočnilo na pôde Slovenskej informačnej služby (SIS).

„Pani prezidentka vtedy o tomto stretnutí klamala a povedala, že sa na ňom nehovorilo o živých prípadoch. Ale dnes je všetko úplne jasné a evidentné. Celá správa zo 17. mája, ktorá bola predmetom rokovania na SIS, bola len a len o živých prípadoch. A namiesto toho, aby sa pani prezidentka postavila pred kamery a odsúdila toto hrubé porušovanie základných ľudských práv, túto deštrukciu právneho štátu, aby odsúdila to, že vo väzbe sedia nevinní ľudia, že sú tam bez dôkazov, tak prijme individuálne rozhodnutie, individuálnu milosť a odpustí človeku, ktorý pestoval vo svojom vinohrade marihuanu, 8 rokov z 10-ročného trestu. Toto je ponímanie pani prezidentky, pokiaľ ide o spravodlivosť, nadstraníckosť a spájanie národa,“ uzatvára Robert Fico.

Zdroj: youtube.com

Neprehliadnite ani tieto súvisiace články:

  1. Robert Fico, šéf Smeru.
  2. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová reaguje na otázky.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport