eReport.sk
Milan Lasica, foto: profimedia

Hrozivé tajomstvo Milana Lasicu: Vraha jeho otca dodnes nenašli!

Herec zomrel behom potlesku na javisku vo vlastnom divadle. Jeho otca stretla smrť oveľa tragickejším spôsobom.

Desiatky rokov si niesol so sebou traumu, o ktorej tušilo len málo jeho blízkych. Milovaný umelec mal detstvo podkuté traumami. Výrečný umelec o nich z pochopiteľných dôvodov nerozprával na počkanie. Vyrastal počas druhej svetovej vojny, ale jeho dospievanie poznamenalo tajomné úmrtie otca.

Z blahobytu na dno

V dobe, keď Milan Lasica (†81) bol ešte dieťa rozvodovosť nebola veľká. Manželia išli od seba iba málokedy. Avšak práve Lasicoví rodičia sa rozhodli manželstvo ukončiť. Mal desať rokov. Otec bol alkoholik, mama ho vymenila za bohatého stavebníka. Po komunistickom prevrate podnikateľ o všetko prišiel a z vily ho vysťahovali do garsónky. Matka sa herca Milana Lasicu vzdala. Žil s otcom a jeho novou ženou. Bohužiaľ prišli o bábätko a Lasicov otec zostal sám a opäť sa vrhol na alkohol.

Nič sa nevyšetrilo

„Jedného dňa, vlastne večera, ho našli na ulici mŕtveho s rozbitou hlavou. Kľúče od jeho bytu boli v zámku zvnútra, dvere boli pootvorené. Nikdy sa to nevysvetlilo,” opísal až po rokoch herec svojej dcére Hane (40), keď ho spovedala do knihy Všetko o mojom otcovi, ktorá vyšla v roku 2015. Otcova smrť bola záhada. Kto vie, ako to bolo, ja som neprišiel na žiadnu stopu, neprihlásil sa žiadny svedok,” povzdychol si Lasica. Rodina mala jasno: „Strýko Paľko vtedy povedal, že vždy tušil, že otca raz zabijú.”

Mama mu brala peniaze

Rok alebo dva pred svojou smrťou otec ukazoval Milanovi, že má na vkladnej knižke stotisíc korún, čo v tom čase stačilo na dva autá. „Po tej udalosti som knižku nenašiel, ani v banke mi nedokázali nič povedať. Otec tie peniaze asi prepil, mal také kamarátov, čo ho vyžieral, nechávali za seba platiť. Myslím si, že otec bol nešťastný človek,” uzavrel Lasica svoju trinástu komnatu. Milana si mohla vziať k sebe mama, až keď sa narodila jeho nevlastná sestra Veronika a rodina získala väčší byt. O luxusu ale nemohla byť ani reč. „Keď som začal trochu zarábať, požičiaval som matke peniaze, ale niekedy si ich brala sama z mojej skrýše v knižnici a to ma rozčuľovalo,” zveril Lasica svojej dcére.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport