eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Blahov nechutný útok na Matoviča: Má bradavice na pohlavnom orgáne?

Liek, ktorý vzbudzuje vášne! Diskusia okolo lieku Ivermektín naberá na obrátkach. Jeden tábor je za a druhý proti. Jeden si z neho uťahuje a druhý berie za experimentálne zlato medzi liečivami. Do tohto boja sa už pustili aj politické špičky. A takto to vyzerá, keď sa o medicíne bavia politici ako Ľuboš Blaha. Čo adresoval Matovičovi na pôde parlamentu?

Ivermektín je liek, ktorý bol na Slovensku doteraz schválený na liečenie vo veterinárnej oblasti. Preto vzbudil otázniky, či môže byť nápomocný aj v boji proti ochoreniu Covid – 19. Liek je prvorado určený na liečenie parazitov, no v zahraničí je využívaný aj na liečenie ľudí. Samotný liek je už rezortom zdravotníctva schválený a ukáže sa, či naozaj podá pomocnú ruku pri boji s koronou.

Blaha obhajuje Ivermektín

Liek sa stal ale aj predmetom sporu medzi politikmi. Ľuboš Blaha sa za Ivermektín postavil priamo v národnej rade a poriadne si podal aj samotného Matoviča. Smeráckemu poslancovi sa nepáčilo zľahčovanie spomínaného lieku v parlamente.

Okolo lieku sa totiž strhol ošiaľ a ľudia ho objednávajú z internetu v rôznych formách. Zľudovel už aj vtip, že sa podľa návodu má vtierať, ako liek využívaný vo veterinárstve, do peria. Či liek pomáha je otázne.“Vysmievali ste sa kolegom, že hovorili o Ivermektíne. Počul som aj takú myšlienku, že haha, veď to je liek na svrab, a tým pádom si ho treba dávať medzi perie,” rozčuľoval sa Blaha

Zdroj: fb/lblaha

O Matovičovom pohlavnom orgáne

Vo svojom príspevku Blaha dokonca odkázal na nedávne vyjadrenie premiéra, ktorý priznal, aké liečivá užíval. “Sú štandardy, že, vitamín C, D, zinok, a Izoprinozín, čo som užíval aj ja. Takže to sú nejaké štandardy,” rozprával tento týždeň Matovič o liečení ochorenia Covid – 19.

Práve spomienky tohto lieku sa chytil práve Blaha. “Premiér sa priznal, že užíval iný experimentálny liek, Izoprinozín. Viete, na čo sa používa primárne Izoprinozín? Na bradavice na pohlavných orgánoch! To znamená, že Igor Matovič má tento problém? Alebo sa snažil využívať ten liek aj na to iné, na čo je určený. Teda antivirotikum a snažil sa zbaviť vírusu,” vysvetli svojsky poslanec. Ten chcel zaujímavým prirovnaním vysvetliť, že pri Ivermektíne sa dá využiť širšia škála jeho liečivých účinkov.

“Najvtipnejší moment parlamentnej diskusie o núdzovom stave nastal vtedy, keď sa koaliční poslanci vysmievali liečbe Ivermektínom, lebo tento liek sa primárne používa na svrab – a podľa ich čarovnej logiky sa teda na nič iné použiť nemôže,” týmito slovami komentoval video zo svojho vystúpenia v pléne NRSR smerácky poslanec na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/lblaha

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti