eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Veľký návrat Šeligu? Kollár by ho rád videl ako podpredsedu NR SR! SaSke vraj toto miesto nepripadne

Zdá sa, že po tom, ako šesť poslancov zo Za ľudí vstúpilo do poslaneckého klubu SaS, liberálom poriadne narástlo sebavedomie. Z Márie Kolíkovej spravili členku svojho ministerského klubu, trvajú na tom, že zostane vo svojom kresle a zálusk si ako druhá najsilnejšia strana v parlamente začali robiť na miesto podpredsedu parlamentu. Schladil ich však šéf Sme rodina Boris Kollár.

Miesto podpredsedu parlamentu patrilo strane Za ľudí. V minulosti ho obsadili poslancom Jurajom Šeligom, ktorý sa ho neskôr vzdal, pretože ho novinári načapali, ako sedí na terase bratislavského podniku v čase, keď bol zákaz vychádzania. Na jeho miesto mal nastúpiť Tomáš Lehotský, ale keďže si dovolil kritizovať šéfku Za ľudí Veroniku Remišovú, tá jeho nomináciu stiahla. Teraz si na miesto podpredsedu parlamentu brúsi zuby SaS.

SaS k sebe prichýlila odídencov zo strany Za ľudí. Teraz si nárokujú na posty. – Foto: fb/stranasas

„Ak by sa stalo, že SaS môže tento post obsadiť, napríklad preto, že si nenárokujeme na post predsedu parlamentu i keď sme druhý najsilnejší poslanecký klub, tak túto pozíciu obsadí poslanec Tomáš Lehotský,“ nechal sa počuť sebavedomý Richard Sulík. Lenže podľa šéfa Sme rodina môžu o niečo takom skôr snívať. „Nemyslím si, že získa podpredsedu parlamentu strana SaS, ale s vysokou pravdepodobnosťou zostane toto miesto strane Za ľudí,“ vyslovil svoju domnienku Kollár v televíznej diskusii TA3 V politike.

Boris Kollár si nemyslí, že post podpredsedu parlamentu pripadne SaS. Rád by videl návrat Šeligu. – Foto: tasr

V tom prípade by ho mohol obsadiť buď Juraj Šeliga alebo Jana Žitňanská, ktorí ešte stále ostávajú s Remišovou. „Juraj Šeliga to robil. Z toho obdobia, keď robil podpredsedu, môžem povedať, že je to šikovný mladý muž, ambiciózny, vyzná sa, je právnik. Ja by som si vedel predstaviť na tomto poste pána Juraja Šeligu,“ dodal šéf Sme rodina. Samotný Šeliga však naznačoval, že by aj on mohol odísť zo strany Za ľudí.

Čítajte viac:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)

Hovoriť však najprv chce s Remišovou aj premiérom Eduardom Hegerom. „Koniec koncov, viete, čo sa hovorí o rozchodoch cez smsky a kto sa rozchádza cez smsky,“ dodal záhadne. Teraz je však v hre funkcia. Či to tak aj bude, je otázne. Podľa Kollára by sa koaliční partneri mali zísť v pondelok. Preberať by mali spôsob, akým budú fungovať ďalej po tom, čo sa časť poslancov zo Za ľudí presunula do klubu SaS. Kollár verí, že koaličná kríza je zažehnaná. „Uvidíme, ako to dopadne teraz na koaličnej rade. Snáď tí hlavní aktéri nebudú mať nezmyselné požiadavky, ktoré by nás zase mohli rozoštvať,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľký návrat Šeligu? Kollár by ho rád videl ako podpredsedu NR SR! SaSke vraj toto miesto nepripadne

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti