eReport.sk

Skočili si do vlasov! Koaličné poslankyne mali konflikt v priamom prenose, nahrali opozičníkovi

Vyzerá to tak, že napätie v koalícii sa stupňuje. Dôvodom je prestup šiestich poslancov zo strany Za ľudí do poslaneckého klubu SaS. Liberáli tiež prichýlili aj ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a trvajú na tom, aby jej ostalo kreslo. Rozpadajúcej sa strane Za ľudí to však nie je po vôli.

Kým predsedníčka Veronika Remišová sa rozhodla, že si cez víkend urobí voľno a vybehne do Tatier, do televíznej debaty na RTVS O 5 minút dvanásť sa dostavila poslankyňa Miriam Šuteková. A hoci oproti nej sedeli zástupcovia opozície, pochytila sa aj s koaličnou kolegyňou. Dôvodom boli práve odídenci zo Za ľudí. „Nie my sme vetrali politické problémy strany Za ľudí. Oni ich vetrali,“ tvrdila šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Dokonca pridala aj radu.

Koaličné poslankyne sa hádali medzi sebou. Opozícia sa iba prizerala. – Foto: RTVS

Koaličnú zmluvu netreba otvárať. Treba ale trošku pokory zo strany mojich kolegov zo Za ľudí voči politickej realite,“ zaklincovala, čo Šutekovú nahnevalo. „Politická realita je čo? Politická realita je to, že SaSka si zoberie nové ministerstvo bez toho, aby to odkomunikovala so svojimi koaličnými partnermi,“ šplechla poslankyňa Za ľudí svojej koaličnej kolegyni. „V súčasnosti je SaS druhou najsilnejšou koaličnou stranou. My sme povedali, že si nebudeme podľa pravidiel zvyklostí nárokovať na predsedu parlamentu. Z tohto pohľadu sme si povedali, nech si sadnú lídri, nech sa dohodnú. Na džentlmenskej rovine, ako slušní ľudia, ktorých dohoda bude odrážať politickú realitu,“ zdôraznila liberálka.

Zemanová a Šuteková sa pochytili v priamom prenose. – Foto: RTVS

Mne sa zdá, že sa tá politika robí tak, že lídri politických strán o tom informujú. Najskôr sa to dohodne a potom sa to oznamuje. Nie že, berieme si ministerstvo a oznámime to na tlačovej konferencii,“ trvala na svojom Šuteková. Zemanová jej však pripomenula, že čoskoro nebude mať strana Za ľudí poslanecký klub a SaS sa vďaka prestupu jej kolegov stáva druhou najsilnejšou koaličnou stranou. Do hádky dvoch poslankýň vstúpil aj opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštók. „Toto sa dnes deje. Že sa nevedia ani dohodnúť,“ zaklincoval. Koaliční lídri by sa mali stretnúť budúci týždeň a mali by prebrať, ako budú ďalej fungovať. Richard Sulík ako šéf SaS naďalej trvá na tom, aby bola Mária Kolíková ministerkou spravodlivosti.

Čítajte viac:

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skočili si do vlasov! Koaličné poslankyne mali konflikt v priamom prenose, nahrali opozičníkovi

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti