eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár prekvapuje. Ľuďom by chcel platiť za očkovanie proti covidu. Možno aj sto eur!

Šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár má zrejme veľa známych aj medzi opozičnými poslancami. Ako predseda parlamentu má dokonca celkom dobrý prehľad o tom, kto je očkovaný. Tvrdí, že väčšina opozície vo svojej podstate nie je proti očkovaniu, ale spravili si z toho tému. On sám s očkovaním problém nemá a keď bude treba, dá si aj tretiu dávku.

Na Slovensku je prakticky celá opozícia antivaxerská. Ale v tom samom bytí nie. Väčšina sú poočkovaní, verte tomu. Poznám kolegov odtiaľ, tak viem, kto všetko v tom parlamente je očkovaný,“ chválil sa Kollár v diskusnej relácii TA3 V politike. Aj on sám je očkovaný, napriek tomu je proti povinnosti očkovať proti COVID-19. „Ja som zaočkovaný, moje deti sú zaočkované, mama je zaočkovaná. Mám dve dávky a keď si budem môcť dať tretiu, dám si aj tretiu. Ale na jednej strane hovorím, že ja som očkovaný, ale na druhej nikoho nenútim. Musí to byť na dobrovoľnej fáze. Keď niekto príde so zákonom, že sa budeme očkovať povinne, budem to vetovať,“ dušuje sa šéf národnej rady.

Boris Kollár (Sme rodina)

Kollár tvrdí, že veľa z opozičníkov je v skutočnosti očkovaných. – Foto: tasr

Je aj proti tomu, aby to bolo povinné pre zdravotníkov či učiteľov. „Aj medzi zdravotníkmi je veľmi veľa ľudí, ktorí sa nechcú dať očkovať. A potom budeme mať dve možnosti. Buď ich donútime a bude to násilie, alebo odídu. Medzi učiteľmi je to to isté. A teraz sa pýtam. Kto bude učiť? Kto bude liečiť? Už dnes máme akútny nedostatok zdravotníkov. Teraz, keď nejaká časť odíde…My sme sa zbláznili už?“ rozčúlil sa Kollár. Trochu opatrnejšie sa vyjadroval k nápadu očkovacej lotérie.

Čítaj viac:

  1. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.
  2. očkovanie, vakcinácia, deti, covid, školáci

Nie som zaregistrovaný, ale očkovaný som. Viete si predstaviť, že by som to vyhral? To by mi nikto neuveril, že to nie je manipulované. Politici to nesmú urobiť,“ zdôraznil. Pripustil tiež, že peniaze, ktoré nás bude lotéria stáť, by sa dali využiť aj inak. „Určite vždy nájdete dôvod, kde by sa dali tie peniaze využiť lepšie,“ uznal s tým, že víta každú aktivitu, ktorá má pomôcť očkovaniu. Hoci niektoré môžu vyjsť lepšie, iné horšie. „Ja by som za to možno aj platil. Možno aj sto eur za každého novozaočkovaného,“ zauvažoval Kollár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár prekvapuje. Ľuďom by chcel platiť za očkovanie proti covidu. Možno aj sto eur!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti