eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí)
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Dohra nočného záťahu počas zákazu vychádzania: Šeliga končí vo vedení parlamentu!

AKTUALIZOVANÉ Krk mu zlomila návšteva podniku v čase zákazu vychádzania. Po tom čo bol prichytení pri žúrovaní vnútri prevádzky známeho novinára v nočných hodinách sa rozhodol vyvodiť politickú zodpovednosť. Juraj Šeliga odstúpil z postu podpredsedu národnej rady.

V stredu poobede Juraj Šeliga predstúpil pred novinárov a ohlásil svoj odchod z funkcie a požiadal ľudí o ospravedlnenie. „Verím, že občania moje ospravedlnenie príjmu, beriem to s pokorou,“ povedal na brífingu mladý politik zo strany Za ľudí. Funkcie predsedníčky sociálneho výboru sa vzdala aj Šeligova stranícka kolegyňa Jana Žitňanská, ktorá s ním bola v podniku počas zákazu.

Vyhodili si z kopýtka aj keď mali byť už dávno doma. Týždenník Plus 7 Dní zachytil politikov Juraja Šeligu, bratislavského župana Juraja Drobu a poslankyňu strany Za ľudí Janu Žitňanskú, ako sa dobre bavia v podniku novinára Štefana Hríba. Trojicu prichytili minulý týždeň vo štvrtok, a to po zákaze vychádzania, teda po 21. hodine. „Myslím, že za celý večer som vypil možno pohár vína,“ odhadol pre týždenník Šeliga.

Župan Droba priznáva pochybenie, odstúpiť sa však nechystá. Vzniknutá situácia ma mrzí a priznávam, že som spravil chybu. Zároveň si ale nemyslím, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať. Po 14 mesiacoch práce a výsledkoch v boji s pandémiou a jej dosahmi som si nedopatrením predĺžil večierku,“ háji sa Droba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dohra nočného záťahu počas zákazu vychádzania: Šeliga končí vo vedení parlamentu!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php