eReport.sk
V popredí Jana Žitňanská a Juraj Šeliga Foto: tasr

Šeliga sa nechcel s Remišovou „rozchádzať“ cez SMS. Nakoniec v Za ľudí ostáva

Poslanec Juraj Šeliga bol jedným z tých, ktorých odchod svojich spolustraníkov do poslaneckého klubu SaS prekvapil. S kolegyňou Janou Žitňanskou stáli v spore medzi Máriou Kolíkovou a Veronikou Remišovou kdesi v strede, preto sa očakávalo, že čoskoro zo Za ľudí odídu aj oni.

Svoj odchod naznačoval aj samotný Šeliga. „Dostávam otázky čo ďalej. V prvom rade mi príde prinajmenšom slušné stretnúť sa osobne na predsedníctve strany a povedať to, ako veci vidím, najprv kolegom do očí a až potom to povedať verejnosti. Rovnako mi príde korektné o tom hovoriť s premiérom. Koniec koncov viete, čo sa hovorí o rozchodoch cez smsky a kto sa rozchádza cez smsky,“ tvrdil ešte začiatkom mesiaca.

Šeliga so Žitňanskou už vraj boli na odchode zo Za ľudí do KDH. Nakoniec sa rozhodli zostať. – Foto: fb/SeligaZaLudi

Aj koaliční partneri nevedeli, či Remišovej zostali dvaja alebo štyria poslanci. „Pani Remišová má už len štyroch poslancov, z toho dvaja sú už o chvíľu na odchode do KDH,“ vyslovil cez víkend poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský. Predpokladalo sa, že hovorí práve o Šeligovi a Žitňanskej. Bývalý podpredseda parlamentu to ale neskôr zatĺkal. „Ja naozaj neviem, že by sa niekto z poslancov snažil prestúpiť do KDH,“ tvrdil s tým, že tým myslí aj seba. Dohodu potvrdila nakoniec aj sama Remišová. „Máme štyroch poslancov. Myslím si, že strana Za ľudí funguje ďalej. Obaja ostávajú v strane Za ľudí,“ uzavrela vicepremiérka.

Peter Pčolinský (Sme rodina)

Pčolinský tvrdí, že dvaja poslanci zo Za ľudí sú na odchode do KDH. – Foto: tasr

Šeligovo meno sa začalo skloňovať aj v súvislosti s obsadením postu podpredsedu parlamentu. Ostalo voľné práve po ňom, keď sa v čase zákazu vychádzania zabával v podniku a popíjal vínko. Šeliga uznal svoje pochybenie a miesta sa vzdal. Vymeniť ho mal Tomáš Lehotský, ktorý však kritizoval Remišovú a tak jeho kandidatúru stiahla.

Najnovšie sa predseda parlamentu Boris Kollár nechal počuť, že by bol rád, keby sa Šeliga vrátil. „Neuvažoval som o návrate, nebolo mi to ponúknuté. Ja si myslím, že už by som sa tam nemal vracať,“ zauvažoval Šeliga.

Čítajte viac:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti