eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec už nechce mlčať: Otvorene spochybnil prácu inšpekcie aj krajskej prokuratúry! Čo zamýšľa?

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nesúhlasí s postupom pracovníkov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) a Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave v súvislosti s medializovanými informáciami o zadržaní vyšetrovateľov a dočasne povereného riaditeľa úradu Petra Scholtza. Informovala o tom hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Ľudia z tímu inšpekcie zadržali aj svojho šéfa Scholtza. Urobiť tak mali na pokyn prokurátora KP v Bratislave Chyla, ktorý dozoruje aj obvinenie odchádzajúceho policajného prezidenta Kovaříka.

Minister deklaroval, že hoci nemá trestnoprávne kompetencie na zvrátenie tohto postupu, využije svoje zákonné oprávnenia, aby “ani takéto nekalé praktiky neodradili slušných policajtov a vyšetrovateľov pokračovať v odhaľovaní korupcie a iných zločinov”.

“Fakt, ktorý nemôže zvrátiť ani minister vnútra”

“V medziach Ústavy SR garantujú zákonnosť trestného konania orgány prokuratúry, to je fakt, ktorý nemôže zvrátiť ani minister vnútra v prípade, že vníma Slovenskú republiku ako právny štát. Udalosti posledných dní a najmä toho dnešného však samy radikálne spochybňujú tento predpoklad. Preto vyjadrujem nesúhlas s postupom uplatňovaným pracovníkmi ÚIS a KP v Bratislave,” uviedol minister.

Riešili vraj tých, ktorí na zločiny poukazovali

Mikulec označil za neprehliadnuteľné, že prokuratúra nepostupuje rovnakými zákonnými princípmi vo všetkých prípadoch. Hovorí o viac než evidentných rozdieloch. “Rovnako je to aj v prípade postupu Úradu inšpekčnej služby, ktorý roky neodhaľoval prípady vysokých funkcionárov, u ktorých existovali dôvodné podozrenia, že páchali trestnú činnosť, a dnes sú mnohí z nich väzobne stíhaní a miesto toho riešili tých, ktorí na takéto praktiky poukazovali,” uzavrel.

Minister už predpoludním hovoril o špinavých hrách

Mikulec sa bezprostredne po medializovaní zásahu tímu inšpekcie voči vyšetrovateľom NAKA vyjadril, že je znepokojený a tiež uviedol, že Krajská prokuratúra v Bratislave účelovo obvinila policajného prezidenta Petra Kovaříka.

“Som skutočne znepokojený tým, čo sa deje. Vnímam to ako ďalšiu účelovú akciu po tom, ako za záhadných okolností unikol z NAKA realizačný návrh na päticu mien za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Považujem to za pokračovanie snáh o zastrašovanie vyšetrovateľov a moje vnútorné presvedčenie o špinavých hrách v pozadí, rastie každým dňom. Neprekvapuje ma, že prípad dozoruje krajská prokuratúra, ktorá účelovo obvinila aj policajného prezidenta,” napísal minister vnútra na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/romanmikulec13

Zadržali aj šéfa inšpekcie Scholtza

V pondelok zadržal vyšetrovateľ ÚIS štyroch príslušníkov NAKA. Voči Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi z trestnej veci tzv. ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov vzniesol aj obvinenie. Zadržali aj svojho dočasne povereného šéfa Scholtza. Urobiť tak mali na pokyn prokurátora KP v Bratislave Juraja Chyla, ktorý dozoruje aj obvinenie odchádzajúceho policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  2. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  3. Veronika Remišová (Za ľudí)
  4. NAKA
  5. Robert Fico (Smer-SD).
  6. Eduard Heger na snímke z videa
  7. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  8. Príslušník elitnej polície pred budovou Špecializovaného trestného súdu 7. novembra 2020 v Pezinku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport