eReport.sk
Ján Čarnogurský ako šéf KDH na sneme hnutia v Liptovskom Mikuláši 10. apríla 1999.
Ján Čarnogurský ako šéf KDH na sneme hnutia v Liptovskom Mikuláši 10. apríla 1999. Foto: tasr

Boja sa ho ako čert kríža? KDH vo vývrtke: Nespájajte nás s vyhláseniami Čarnogurského!

Mimoparlamentná strana KDH sa dnes na sociálnej sieti dištancovala od vyjadrení jej bývalého predsedu Jána Čarnogurského, ktoré veľká časť spoločnosti považovala za proruské. Za jeho vyjadrenia na RTVS k rusko-ukrajinskému konfliktu podala ministerka kultúry Natália Milanová podnet na Radu pre vysielanie a retransmisiu a pravdepodobne v súvislosti s Čarnogurského vyjadreniami zo svojej pozície odišiel aj riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

„Od vyhlásení Jána Čarnogurského v súvislosti s vojnou Vladimira Putina na Ukrajine, ktoré sa nesprávne spájajú s dnešným postojom KDH, sa dištancujeme,“ uviedlo v dnešnom vyjadrení KDH.

Čarnogurský nie je členom, ani čestným predsedom

KDH, na ktorého čele momentálne stojí predseda Milan Majerský, sa pre takýto postoj rozhodlo preto, lebo si vraj ľudia spájali Čarnogurského postoje s postojmi strany.

FOTO Archívne obrázky čias, keď bol Čarnogurský významným hráčom v politike

GALÉRIA – Foto: tasr

„Ján Čarnogurský bol predsedom Kresťanskodemokratického hnutia v rokoch 1990 – 2000. Od roku 2013 už nie je členom KDH, keď odišiel na vlastnú žiadosť, a nie je ani pravda, že by v hnutí zastával pozíciu čestného predsedu. Prosíme všetkých, aby sledovali oficiálne vyhlásenia vedenia KDH (k dispozícii napríklad na www.kdh.sk alebo na oficiálnej facebookovej stránke KDH) a nešírili dezinformácie o údajných stanoviskách hnutia, vrátane spájania s osobnými názormi bývalých členov KDH,“ ubezpečuje svojich voličov KDH.

Kritizujú prezidenta Vladimira Putina

Strana druhú časť svojho vyhlásenia venovala samotnej vojne na Ukrajine, pri čom vyjadrila jasný nesúhlas s krokmi prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina. „KDH naopak v plnom rozsahu odsudzuje priamy vojenský útok Ruskej federácie pod vedením Vladimira Putina na suverénny štát a nášho suseda – Ukrajinu ako hrubé a neospravedlniteľné porušenie medzinárodného práva. Ihneď po začatí útoku sme k tomu vydali jednoznačné stanovisko, ktorým sme nadviazali na dlhodobú komunikáciu hnutia k problematike,“ poznamenalo hnutie.

Zároveň dodávajú, že pre EÚ je momentálne kľúčová jednota: „Stojíme pri ukrajinskom ľude a na strane mieru a veríme, že aj ruský ľud odmietne agresívnu politiku vlády prezidenta Putina. Teraz je kľúčová jednota Európskej únie, transatlantických partnerov a všetkých demokratických spojencov. To, nakoľko jednotne a principiálne v týchto chvíľach reagujeme, bude definovať, v akom svete budeme žiť.“

Zdroj: fb/krestanskidemokrati

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Kolejáková.
  2. Zuzana Čaputová a Volodymyr Zelenskyj.
  3. Riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan na snímke z roku 2018.
  4. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Boja sa ho ako čert kríža? KDH vo vývrtke: Nespájajte nás s vyhláseniami Čarnogurského!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti