eReport.sk
Foto: shutterstock

V Maďarsku zrušia rúška, keď dosiahnu 5,5 milióna zaočkovaných

Po dosiahnutí 5,5 milióna zaočkovaných vakcínou proti novému druhu koronavírusu zrušia v Maďarsku povinnosť nosenia rúšok ako aj ďalšie protiepidemiologické opatrenia, oznámila v stredu maďarská vláda na svojej webovej stránke kormany.hu.

„Tretia vlna koronavírusovej pandémie vďaka vysokej miere zaočkovanosti maďarského obyvateľstva ustúpila, počet aktuálne nakazených priebežne klesá, preto sa život postupne môže vracať do starých koľají,” píše sa vo vyhlásení kabinetu. Po dosiahnutí uvedenej hranice zaočkovanosti s výnimkou nemocníc a sociálnych zariadení bude zrušená povinnosť nosenia rúšok na verejných priestranstvách, ale aj v obchodoch či v prostriedkoch verejnej dopravy, pričom ale nikto nemôže nosenie rúšok zakázať.

Ďalej sa nebude vyžadovať potvrdenie o očkovaní či prekonaní covidu v hoteloch, reštauráciách či na kúpaliskách a okrem iného budú zrušené aj obmedzenia týkajúce sa koncentrácie nakupujúcich v obchodoch. K hranici 5,5 miliónov zaočkovaných v Maďarsku, po ktorej chce vláda zrušiť povinnosť nosenia rúšok, chýba ešte stále 13 000, informoval v stredu spravodajský server 444.hu.

Doposiaľ dostalo vakcínu 5 486 514 ľudí – pri terajšom tempe očkovania by bolo možné dosiahnuť uvedenú hranicu tento piatok. V uplynulých 24 hodinách potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 52 osobám. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrel jeden pacient. Počet infikovaných od vypuknutia koronavírusovej pandémie dosiahol 808.128. Pandémia si doposiaľ vyžiadala 29 992 obetí na životoch.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport