eReport.sk
Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič: Covid bol len výhovorka, schvaľovali sme všetko. Sulíka obvinil z korupcie, sám za ňu hlasoval


Odvolávanie Matoviča včera prinieslo viacero zaujímavých momentov. Okrem osobných invektív, sa pozorný divák dozvedel mnohé zaujímavé skutočnosti. Šéf OĽANO možno vo svojom vystúpení prezradil viac, ako chcel.

Mohlo by vás zaujímať

  1. O zlých politikoch a modlách
  2. Na kombosnímke po zadí schôdza NR SR a poslanec OĽANO Ján Kerekréti.
  3. Novodobý Mesiáš
  4. Igorove kvalifikácie
  5. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO).
  6. Amaterizmu odzvonilo!
  7. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  8. Predseda strany SaS Richard Sulík.

Prvým zaujímavým momentom bolo, kedy minister financií povedal, že je nefér, aby mu Sulíkovci vyčítali, že svoj pro rodinný balíček predložil v NR SR na schválenie v skrátenom legislatívnom období.

Covid bol len výhovorka?

Počas najhoršieho obdobia pandémie Covidu, Slovensko žilo v núdzovom stave. Ten umožňoval vláde prijímať zákony a to niekedy aj ústavné, v skrátenom legislatívnom konaní. Taktiež vláde poskytoval priame tendre a zákazky, bez výberových konaní.

Na to, že to nie je v súlade so zásadami právneho štátu, ani s ústavou, mesiace upozorňovali viacerí renomovaní odborníci z praxe, napríklad JUDr. Ján Drgonec, DrSc., či JUDr. Peter Weis. Igorovi Matovičovi to vtedy zjavne nevadilo. Z jeho včerajších slov v pléne vyplýva, že o tom, že prijímanie takýchto zákonov nebolo celkom košér, vedel.

„Mne idete vyčítať, že som pomoc rodinám predložil v skrátenom konaní. Všetci vieme, že počas Covidu sme tu tak prijali hocičo.“

Igor Matovič, predseda OĽANO

Hlasoval za peniaze oligarchom?

Druhým zaujímavým momentom z jeho vystúpenia bolo, keď Richarda Sulíka obvinil, že pomocou pozmeňovacieho zákona jeho poslanca Radovana Kazdu, pretlačil na schválenie „korupciu pre oligarchov v hodnote 60 miliónov eur.“ Igor Matovič k tomu tiež uviedol, „že Sulík tak oklamal celú vládu, oni si to nevšimli, tak to prijali.“ Znamená to teda, že za túto „korupciu,“ v parlamente zahlasovali aj poslanci OĽANA, ktorým voľby vyhral práve protikorupčný naratív.

Kazdove pozmeňováky

Radovan Kazda je súčasťou strany OKS, ktorej členovia sa do parlamentu dostali na kandidátke SaS. Do parlamentu koncom júna na poslednú chvíľu predložil vyše 60 pozmeňovacích návrhov, o ktorých neprebehla ani odborná, ani verejná diskusia. SaS to vtedy nazývala „drobnou zmenou.“

V skutočnosti išlo aj o zmenu, vďaka ktorej niektoré firmy získajú milióny eur na úkor iných spotrebiteľov plynu. Minulý rok v máji sa Kazdovi podarilo pretlačiť taktiež zaujímavý návrh.

Novela zákona o odpadoch

Parlamentom prešla novela zákona o odpadoch, ktorá rušila povinnosť pre firmy, zvážajúce odpad, montovať do smetiarskych áut váhu. Zmenu inicioval práve Kazda. „Nepatrným“ problémom bolo, že Radovan kazda je roky väčšinovým spolumajiteľom firmy Property & Environment s.r.o., prevádzkujúcej okrem iného web odpady-portal.sk.

Sulíkova obhajoba

Potom, ako Igor matovič a členovia jeho strany opustili rokovaciu sálu, vystúpil v pléne i bývalý minister hospodárstva Richard Sulík. Ten sa okrem iného dotkol aj spomínaných 60 miliónov pre „oligarchov.“ Šéf liberálov k tomu uviedol: „nie je to pravda, takto to vôbec nebolo.“

Zdroj: NR SR, Aktuality

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Covid bol len výhovorka, schvaľovali sme všetko. Sulíka obvinil z korupcie, sám za ňu hlasoval

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: