eReport.sk
Úspešný večer pre Tatara
Na snímke hokejista Tomáš Tatar získal ocenenie Hokejista roka, foto:tasr

Úspešný večer pre Tomáša Tatara: Stal sa premiérovo Hokejistom roka!

Slovenským hokejistom roka 2023 sa stal Tomáš Tatar. Okrem premiérovej trofeje za celkové prvenstvo si zo stredajšieho galavečera odniesol aj ocenenie pre najlepšieho útočníka. Kategóriu najlepšia hokejistka ovládla jednoznačným výsledkom pätnásťročná Nela Lopušanová. V stredu v Bratislave prijali do Siene slávy slovenského hokeja trojnásobného víťaza Stanleyho pohára Mariána Hossu.

Úspešný večer pre Tatara

Slávnostný galavečer pri príležitosti vyhlasovania výsledkov ankety usporiadal Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). O laureátoch rozhodli v anketovom hlasovaní zástupcovia slovenských klubov, členovia Výkonného výboru SZĽH, členovia vedenia SZĽH a hokejoví novinári.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dodržala slovo

Tatar odohral v uplynulom ročníku NHL všetkých 82 duelov základnej časti, v ktorých si pripísal 48 bodov (20+28) a pomohol svojmu tímu New Jersey Devils k tretiemu miestu po základnej časti vo Východnej konferencii aj v celej NHL. Neskôr si pripísal ešte jeden presný zásah v play off. Tridsaťdvaročný útočník sa stal v poradí pätnástym Hokejistom roka, keď na pomyselnom tróne vystriedal Juraja Slafkovského. Pred ním si tento titul vyslúžili Erik Černák, Zdeno Chára, Marián Hossa, Andrej Sekera, Marián Gáborík, Ľubomír Višňovský, Miroslav Šatan, Peter Bondra, Pavol Demitra, Zdeno Cíger, Jaromír Dragan, Peter Šťastný a Oto Haščák.

Anketa Hokejista roka

Hlasujúci v ankete Hokejista roka zvolili Tatara aj za najlepšieho útočníka v sezóne 2022/2023. Cenu Jozefa Golonku získal už štvrtýkrát v kariére. Hokej je kolektívny šport, z toho prichádzajú podobné úspechy. Bez pomoci spoluhráčov, trénerov a všetkých ľudí, ktorí ma podporujú by som tu nestál. Či už vďaka rodine, alebo snúbenici Veronike sa môžem sústrediť na hokej. Chcel by som zagratulovať aj ostatným víťazom. Som hrdý, že som mohol vyhrať. Verím, že sa budem naďalej zdokonaľovať v klube aj v reprezentačnom drese, aby som mohol pomôcť Slovensku, uviedol 15. laureát ocenenia Hokejista roka SR.

Marián Hossa sa stal členom Siene slávy

V rámci galavečera oznámili aj meno nového člena Siene slávy slovenského hokeja. Za rok 2023 pribudol medzi osobnosti Marián Hossa, ktorý je v poradí 37. člen. Hossa sa slávnostného uvedenia nemohol zúčastniť osobne, keďže odcestoval do Chicaga na poslednú rozlúčku so zosnulým majiteľom Blackhawks W. Rockwellom Wirtzom. Fanúšikom aj hosťom galavečera sa prihovoril prostredníctvom videopozdravu. 

Spomína

„Pre mňa a moju rodinu je to obrovská pocta, že som sa dostal do tejto výnimočnej spoločnosti. Je to zadosťučinenie za moju celú kariéru. Ako malé dieťa som sníval, že raz budem hrávať za Duklu Trenčín, národný tím a že sa raz dostanem aj do NHL. Preto si ocenenie veľmi vážim. Chcel by som sa poďakovať mojej rodine, manželke, rodičom a mojim deťom za ich obetavosť počas celej mojej kariéry. Veľmi si vážim, že som mal takéto zázemie. Poďakovať by som sa chcel aj všetkým trénerom, ktorí mi dali šancu a mohol som vďaka nim napredovať. Ďakujem aj všetkým funkcionárom a Slovenskému zväzu ľadového hokeja. Na záver by som chcel popriať slovenskému hokeju tie najlepšie roky, veľa úspešných hokejistov do budúcna, a aby to nominačná komisia mala čo najťažšie s výberom hráčov do Siene slávy,“ zaznelo vo videopozdrave Hossu, v ktorom si zaspomínal aj na svoje reprezentačné začiatky či olympijsky turnaj z roku 2010 vo Vancouveri, kde slovenským reprezentantom tesne ušla bronzová medaila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úspešný večer pre Tomáša Tatara: Stal sa premiérovo Hokejistom roka!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php