eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že bitka o región Donbas na východe Ukrajiny sa určite do histórie vojen zapíše ako jedna z najbrutálnejších bitiek v Európe a za Európu. Foto: tasr

Ukrajinské jednotky vzdorujú a ďalej bránia Donbas, tvrdí Zelenskyj

Nikto nevie, ako dlho bude vojna na Ukrajine trvať, ukrajinské jednotky však vzdorujú očakávaniam a bránia ruským silám v obsadení východnej časti krajiny, uviedol v noci na nedeľu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Zelenskyj v pravidelnom videoposolstve vyhlásil, že je hrdý na ukrajinských obrancov, ktorým sa darí blokovať postup Rusov vo východnom priemyselnom regióne Donbas. Región hraničí s Ruskom a už osem rokov jeho veľkú časť ovládajú Moskvou podporovaní proruskí separatisti.

„Spomínate si, ako začiatkom mája v Rusku dúfali, že obsadia celý Donbas?“ uviedol ukrajinský prezident. „Už je 108. deň vojny, už je jún. Donbas vzdoruje,“

podotkol Zelenskyj

Podľa ukrajinských i ruských úradov pokračujú boje o malé priemyselné mesto Severodoneck, ktoré malo pred vojnou približne 100.000 obyvateľov. Severodoneck a neďaleký Lysyčansk sú poslednými väčšími územiami, ktoré ešte nie sú ovládané proruskými separatistami, pripomína AP.

Líder samozvanej separatistickej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) v Donbase Leonid Pasečnik uviedol, že ukrajinskí vojaci zotrvávajú v priemyselnej zóne a chemickej továrni Azot v Severodonecku, kde sa pred ruským ostreľovaním skrývajú aj stovky ukrajinských civilistov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke z videa zľava babka Miroslava Antalíková, jej vnučka a jej dcéra
  2. Ján Drgonec
  3. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile

Zelenskyj ďalej podotkol, že síce je koniec vojny zatiaľ v nedohľadne, Ukrajina by mala robiť všetko pre to, aby Rusi „oľutovali všetko, čo urobili a zodpovedali sa za každé jedno zabitie a každý jeden úder na našu krásnu krajinu“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské jednotky vzdorujú a ďalej bránia Donbas, tvrdí Zelenskyj

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti