eReport.sk
OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine. Foto: tasr/ap

Vodca proruských separatistov: Na zmenu rozsudkov smrti voči žoldnierom nie je dôvod

Vodca proruských separatistov na východe Ukrajiny nevidí „nijaký dôvod“ na omilostenie či zmenu rozsudkov v prípade dvoch Britov a jedného Maročana, ktorých vo štvrtok odsúdili na trest smrti za účasť v bojoch na strane ukrajinskej armády.

Rozsudok smrti za žoldnierstvo

Rozsudky boli vynesené v medzinárodne neuznanej Doneckej ľudovej republike (DĽR), ktorú na východe Ukrajiny vyhlásili separatisti podporovaní Kremľom. „(Odsúdení) prišli na Ukrajinu, aby pre peniaze zabíjali civilistov. Nevidím preto nijaké predpoklady pre zmiernenie či úpravu trestu,“ povedal v nedeľu novinárom líder DĽR Denis Pušilin, ktorého citovala agentúra AFP. Rozsudky nad trojicou zajatcov označil za spravodlivé.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vojna sa tak skoro neskončí
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg

Britského premiéra Borisa Johnsona zároveň obvinil z toho, že čo sa týka dvojice Britov, o ich osud sa nezaujímal a úrady v DĽR nekontaktoval. AFP približuje, že Pušilin sa takto vyjadril na tlačovej konferencii v ukrajinskom meste Mariupol, ktoré koncom mája po dlhých a ťažkých bojoch celé dobyli ruské invázne jednotky. Líder DĽR tam bol na ceste organizovanej ruským ministerstvom obrany, uvádza AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vodca proruských separatistov: Na zmenu rozsudkov smrti voči žoldnierom nie je dôvod

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti