eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že bitka o región Donbas na východe Ukrajiny sa určite do histórie vojen zapíše ako jedna z najbrutálnejších bitiek v Európe a za Európu. Foto: tasr

Zelenskyj natvrdo: Aj šesťročný chlapec na Moskovskej ulici je nebezpečný nepriateľ Ruskej federácie?!

Rusko už nezvádza boje na veľkej časti Ukrajiny, ale zameriava sa najmä na jej východnú časť. Najväčšiu pozornosť Kremľa teraz púta región Donbas, kde sa odorávajú asi najtuhšie boje.


Bitka o región Donbas na východe Ukrajiny „sa určite do histórie vojen zapíše ako jedna z najbrutálnejších bitiek v Európe a za Európu“, vyhlásil v pondelok v nočnom príhovore ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informoval o tom podľa TASR portál americkej televízie CNN.

Ukrajinci čelia výraznej prevahe Rusov

Počas dňa predstavitelia ukrajinských ozbrojených síl uviedli, že ich vojaci boli ruskými jednotkami vytlačení z centra mesta Severodoneck, ktoré je spolu so susedným mestom Lysyčansk hlavným ohniskom súčasných bojov o územia v Luhanskej oblasti. Tá spolu s Doneckou oblasťou tvorí región Donbas. Ukrajinskí predstavitelia tiež oznámili, že tri kľúčové mosty spájajúce Severodoneck s Lysyčanskom sú teraz pre vozidlá neprejazdné, a to znamená, že zásobovacie trasy a evakuácie ľudí cez tieto trasy sú znemožnené.

Cena, ktorú v tejto bitke platíme, je veľmi vysoká. Je jednoducho strašná.

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

Zelenskyj v príhovore povedal, že Ukrajinci čelia „výraznej prevahe Rusov v množstve výzbroje – a predovšetkým  v množstve delostreleckých systémov“. „Cena, ktorú v tejto bitke platíme, je veľmi vysoká. Je jednoducho strašná. A dennodenne svojich partnerov upozorňujeme na fakt, že iba dostatočné množstvo moderného delostrelectva doručeného Ukrajine zaistí našu prevahu a potom aj koniec ruského mučenia ukrajinského Donbasu,“ dodal ukrajinský líder.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Volodymyr Zelenskyj
  2. Na archívnej snímke Konstantin Nemičev.

Zelenskyj tiež informoval, že v pondelok bol pri ruskom ostreľovaní v bitke o Lysyčansk zabitý chlapec. Vyhlásil: „Takto to je: aj šesťročný chlapec na Moskovskej ulici je, ako sa ukázalo, nebezpečný nepriateľ Ruskej federácie.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj natvrdo: Aj šesťročný chlapec na Moskovskej ulici je nebezpečný nepriateľ Ruskej federácie?!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti