eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Ukrajina hlási druhý deň po sebe rekordný počet nových prípadov nákazy

Ukrajina v sobotu druhý deň po sebe zaznamenala rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom. Za posledných 24 hodín tam pribudlo viac ako 20 000 novoinfikovaných, píše agentúra UNIAN.

Na Ukrajine pribudlo ďalších 20 341 prípadov nákazy, čím sa celkový počet zvýšil na 1 731 971. Za piatok evidovali ukrajinské úrady 19 893 prípadov nákazy.

Medzi novoinfikovanými sa nachádza aj 809 detí a 473 zdravotníkov, napísal ukrajinský minister zdravotníctva Maxym Stepanov na sociálnej sieti Telegram.

Chorobe COVID-19, ktorú koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje, podľahlo ďalších 396 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie na Ukrajine stúpol na 34.075. V nemocniciach pribudlo 5186 pacientov.

Šéf rezortu zdravotníctva tiež informoval, že za rovnaké obdobie sa vyliečilo 9 166 ľudí. Od začiatku pandémie na Ukrajine covid prekonalo 1 342 536 obyvateľov. Päť týždňov po štarte očkovacej kampane dostalo prvú dávku vakcíny podľa oficiálnych údajov viac ako 286 000 obyvateľov, pričom len dve osoby boli zaočkované i druhou dávkou.

Kritická situácia je najmä v hlavnom meste Kyjev, kde začnú od pondelka platiť sprísnené opatrenia – úplne sa zatvoria školy a škôlky a ľudia budú môcť mestskú hromadnú dopravu využívať len s mimoriadnym preukazom. Od 20. marca sú v Kyjeve zatvorené kultúrne inštitúcie a veľké nákupné centrá a reštaurácie môžu podávať len jedlo so sebou. Do 30. apríla je v krajine v platnosti núdzový stav.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina hlási druhý deň po sebe rekordný počet nových prípadov nákazy

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti