eReport.sk
Rusko varuje Západ
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Rusko varuje Západ: Sme na pokraji priameho konfliktu medzi najväčšími jadrovými veľmocami


Rusko varuje Západ! Rusko v pondelok vyhlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny zo strany USA, Británie a Francúzska posunula svet na pokraj priameho konfliktu medzi najväčšími jadrovými veľmocami sveta, ktorý by sa mohol skončiť katastrofou.

Rusko varuje Západ

Invázia na Ukrajinu v roku 2022, ktorú nariadil ruský prezident Vladimir Putin, vyvolala podľa ruských, ako aj amerických diplomatov najhoršie narušenie vzťahov medzi Moskvou a Západom od kubánskej raketovej krízy v roku 1962.

Len dva dni po tom, ako americkí zákonodarcovia schválili miliardy dolárov dodatočnej vojenskej pomoci pre Ukrajinu, ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok povedal, že USA a NATO sú posadnuté myšlienkou spôsobiť Rusku „strategickú porážku“.

Svet na pokraji konfliktu jadrových veľmocí

Lavrov uviedol, že podpora Ukrajiny zo strany Západu stavia Spojené štáty a ich spojencov na pokraj priameho vojenského konfliktu s Ruskom. „Západ nebezpečne balansuje na pokraji priamej vojenskej zrážky medzi jadrovými mocnosťami, ktorá by mala katastrofálne následky,“ povedal minister na moskovskej konferencii o nešírení jadrových zbraní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak
  2. Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny

Obzvlášť znepokojujúca je skutočnosť, že práve ‚trojka‘ západných jadrových štátov patrí medzi hlavných podporovateľov zločineckého kyjevského režimu, hlavných iniciátorov rôznych provokačných krokov. Vidíme v tom vážne strategické riziká, ktoré vedú k zvýšeniu úrovne jadrového nebezpečenstva,“ dodal Lavrov.

Zdroj: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko varuje Západ: Sme na pokraji priameho konfliktu medzi najväčšími jadrovými veľmocami

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne