eReport.sk
Igor Bukovský Foto: tasr

Toto nikto nečakal! Po drsnej kritike prehovoril Bukovský: Cítim vinu a hanbu pred Stvoriteľom!

Exminister školstva Juraj Draxler nedávno nazval Igora Bukovského netvorom a hlupákom. Dôvodom bolo video, v ktorom lekár tvrdí, že podľa zverejnenej štúdie až 80 % žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované, o svoje dieťa prišli. Podľa Draxlera nevie Bukovský čítať.

„Zo 127 žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované, 104 žien prišlo o svoje budúce dieťa. To je 82 %,“ tvrdí lekár vo svojom videu. Exministra jeho interpretácia rozčúlila. „Jednoducho Bukovský nie je schopný kompetentne si prečítať inak pomerne jednoduchý text so zopár tabuľkami,“ naložil odborníkovi na výživu.

Bukovského video sa začalo šíriť rýchlosťou blesku, jednotlivé pasáže sa stali vodou na mlyn najmä antivaxerskej komunity. Za kritiku si to u svojich fanúšikov zlizol aj Draxler. Teraz však prišlo k zaujímavému rozuzleniu.

Foto z videa Igora Bukovského, ktoré sa okamžite začalo šíriť po internete. – Foto: internet

„Nie je dnes ľahké vyhýbať sa informačnému chaosu, nástrahám a dezinformáciám. Veľmi si dávam záležať na tom, aby informácie, ktoré vám prinášame, pomáhali pravdu odkrývať, nie zahmlievať. Preto ma o to viac trápi, že som urobil chybu,“ sype si popol na hlavu na sociálnej sieti Bukovský. „Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócii tam, kde som mal ostať racionálny,“ dodal lekár s tým, že nevie zo štúdie zistiť, aké skutočné je riziko straty plodu po očkovaní.

Draxler nazval Bukovského netvorom a hlupákom. – Foto: tasr

„Naďalej platí, že očkovanie žien, najmä v prvom trimestri tehotenstva, nie je dostatočne preskúmané a o jeho bezpečnosti existujú závažné a opodstatnené pochybnosti,“ dodáva lekár, ktorý prisľúbil, že sa k celej kauze vráti v ďalšom svojom videu. „Cítim vinu aj hanbu pred našim Stvoriteľom a každým človekom, ktorý mi v dnešnej dobe dôveruje,” dodal Bukovský.

Viac o spore medzi Draxlerom a Bukovským tu:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport