eReport.sk
Ilustračné foto: fb/modernivyziva

Exminister reaguje na Bukovského: Ty šarlatán, ešte raz a …! Toto by som spravil tvojim fanúšikom

Nestačilo. Video, v ktorom známy lekár Igor Bukovský tvrdí, že viac ako 80 % žien v prvom trimestri, ktoré sa nechali očkovať, o svoje nenarodené deti prišli, rozpútalo vášne. Do odborníka na výživu sa obuli kolegovia z Čiech i bývalý minister školstva Juraj Draxler.

„Zo 127 žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované, 104 žien prišlo o svoje budúce dieťa. To je 82 %,“ tvrdil lekár vo svojom videu. Neskôr sa za svoje slová ospravedlňoval. „Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócii tam, kde som mal ostať racionálny,“ sypal si popol na hlavu Bukovský. „Cítim vinu aj hanbu pred našim Stvoriteľom a každým človekom, ktorý mi v dnešnej dobe dôveruje,” ospravedlňoval sa lekár, ktorý však stále zdôrazňuje, že nemáme dostatok informácií o tom, ako pôsobí očkovanie na tehotné ženy.

Od Bukovského tvrdení sa dištancovali aj kolegovia z Čiech. – Foto: fb/modernivyziva

Zdá sa ale, že exministrovi Draxlerovi takéto ospravedlnenie nestačí a do Bukovského sa naváža ďalej. „Ak by to neurobil, podal by som naňho trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy. A s veľkou pravdepodobnosťou by ho súd podmienečne odsúdil. Celkom správne. Myslím, že presne preto, že mu niekto príčetný vysvetlil trestnoprávne dopady, sa aj rýchlo so svojím nezmyslom stiahol,“ uvažuje politik, ktorý šokuje vyjadrením, čo by najradšej spravil s fanúšikmi Igora Bukovského. „Títo jeho fanúšikovia by si zaslúžili výprask, až by mali modré zadky,“ perlí Draxler.

Exminister Draxler sa poriadne pustil do Bukovského. Naštvaný je aj na fanúšikov lekára. – Foto: tasr

Exminister školstva už v minulosti prirovnal Bukovského k netvorovi a hlupákovi. Aj teraz mu našiel meno. „Rovno hovorím, ak sa tento šarlatán ešte raz opováži na svoj biznis zneužiť tak zraniteľnú skupinu, ako sú budúce matky, rovno dostane na stôl trestné oznámenie,“ vyhráža sa Draxler Bukovskému.

Viac o Bukovského prešľape sa dozviete tu:

Od lekára sa dištancovali napríklad aj kolegovia z Čiech. Institut Moderní Výživy zverejnil na svojich sociálnych sieťach vyjadrenie, kde kritizuje Bukovského nielen za dezinterpretáciu výskumu, ale aj za to, že video, kde zazneli klamlivé vyjadrenia stále nestiahol. „Pokračovať v šírení takejto dezinformácie a šíriť strach a paniku z úst lekára v takejto zložitej dobe považujeme za vrcholne neetické a nemorálne,“ prehlasujú zástupcovia českého inštitútu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport