eReport.sk
Bukovský vyhral súd s blogerom
Igor Bukovský Foto: tasr

Drsný odkaz exministra Bukovskému: Nevieš čítať ani jednoduchý text!

Tak toto už je silná káva. Internetom sa šíri odkaz lekára a známeho kritika vládnej garnitúry Igora Bukovského, podľa ktorého má očkovanie zrejme neblahý vplyv na tehotné ženy v prvom trimestri tehotenstva. Na jeho tvrdenia sa rozhodol pozrieť bývalý minister školstva Juraj Draxler.

„17. júna 2021 vyšla vo veľmi prestížnom medicínskom časopise The New England Journal of Medicine vedecká práca s názvom Predbežné zistenia o bezpečnosti vakcín u tehotných osôb,“ hovorí vo svojom nedávnom videu Bukovský a tvrdí, že podľa tej štúdie bolo očkovaných 827 tehotných žien. „V tejto skupine 827 žien došlo k 104 spontánnym stratám plodu. Vo výsledku vykazujú 12,6 % podiel tých situácií, kedy dôjde k predčasnej strate plodu u žien, ktoré boli zaočkované. Tvrdia, že na základe literatúry je bežný pozorovaný výskyt tejto situácie v rozpätí od 10 do 26 %,“ tvrdí známy lekár s tým, že na tieto dáta sa pozreli aj tri Kanaďanky.

Zdroj: Youtube Dr. Igor Bukovský

„Napísali vydavateľovi časopisu a upozornili na závažnú chybu,“ povedal Bukovský s tým, že v štúdii boli zarátané ženy v každej fáze tehotenstva. „Je potrebné zarátať do analýzy iba ženy, ktoré sa nachádzajú v prvom trimestri. Z celej tej skupiny 827 žien bolo v prvom trimestri 127 žien,“ hovorí lekár, podľa ktorého sa 104 spontánnych potratov týkalo práve tej malej skupiny žien. „Zo 127 žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované, 104 žien prišlo o svoje budúce dieťa. To je 82 %,“ presviedča Bukovský. S jeho tvrdeniami nesúhlasí exminister školstva Juraj Draxler.

Exminister Draxler sa obul do Bukovského. Ľuďom odkázal, aby neverili všetkému, čo koluje internetom. – Foto: tasr

„Vážení priatelia, po internete chodí toľko nezmyslov ohľadom očkovania, že sa už musím ozvať aj ja,“ začal svoj príhovor Draxler a odkazuje na Bukovského video. „Je to strašná blbosť. Sledovaných žien nebolo 827, to je len počet žien, ktoré v danom dvojmesačnom časovom okne mali „dokončené“ tehotenstvo buď pôrodom alebo potratom, ale 3 958. A, samozrejme, podmnožina žien zaočkovaných v prvom trimestri bola nie 127, ale tisíce,“ pripomína exminister. „Jednoducho Bukovský nie je schopný kompetentne si prečítať inak pomerne jednoduchý text so zopár tabuľkami. A toto naozaj nie je o tom, že by mu ušiel nejaký šum v dátach z experimentálneho akcelerátora. Spravil úplne primitívnu „botu“,“ pustil sa do známeho lekára politik. Draxler preto ľudí vyzýva, aby neverili všetkému, čo sa šíri internetom.

Viac článkov o Igorovi Bukovskom nájdete tu:

  1. Bukovský vyhral súd s blogerom
  2. Bukovský vyhral súd s blogerom
  3. Bukovský vyhral súd s blogerom
  4. Bukovský vyhral súd s blogerom
  5. Bukovský vyhral súd s blogerom


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drsný odkaz exministra Bukovskému: Nevieš čítať ani jednoduchý text!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti