eReport.sk
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský prehovoril o svojej bolestivej traume. Aj ja som prišiel o deti!

Len nedávno sa lekár a odborník na výživu Igor Bukovský ospravedlňoval za to, že si neoveril zdroj informácií a šíril vyjadrenia ohľadom predčasnej straty plodu v súvislosti s očkovaním. Kvôli nim ho dokonca kritizovali aj kolegovia z Čiech, svoje mu povedal aj exminister školstva Juraj Draxler. K téme očkovania v tehotenstve sa však Bukovský vrátil vo svojom poslednom videu a prišiel aj so smutným priznaním.

„Zo 127 žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované, 104 žien prišlo o svoje budúce dieťa. To je 82 %,“ povedal Bukovský vo svojom videu, v ktorom sa odvoláva na názor troch lekárok, ktoré sa vyjadrili k výskumu uverejnenom v prestížnom časopise. Neskôr sa však ukázalo, že nešlo o relevantný príspevok do diskusie a tak sa lekár ospravedlnil. „Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócii tam, kde som mal ostať racionálny,“ napísal na sociálnej sieti. Teraz sa však rozhodol Bukovský prehovoriť o tom, prečo to bola pre neho taká podstatná téma.

Bukovského video o očkovaní tehotných žien sa bleskovo šírilo po internete. Neskôr sa za určité časti lekár ospravedlnil. – Foto: SITA

„Tému očkovania v tehotenstve som komunikoval hlavne preto, pretože je to pre mňa veľmi osobná a citlivá téma. Ja som prišiel v živote o štyri nenarodené deti a viem, aké sú to emócie, aké sú to stavy, aká je to bolesť,“ šokoval známy lekár bolestivým priznaním. Ale zároveň zdôraznil: „Samozrejme, to, čo sa mne stalo v živote nijako nesúvisí s očkovaním a už vôbec nie s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, ale som v tom emotívne dosť hlboko.“ Aj napriek tomu, že priznal svoju chybu pri overovaní zdroja, stojí si za tým, že očkovanie žien proti covidu najmä v prvom trimestri tehotenstva nie je dostatočne preskúmané.

Viac o lekárovi Bukovskom sa dočítate tu:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport