tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Brian Nguyen, transrodová osoba a víťaz sútaže krásy Miss, naľavo medzi konkurentkami
Brian Nguyen, transrodová osoba a víťaz sútaže krásy Miss, naľavo medzi konkurentkami. Zdroj: brianannguyen/Instagram

TOTO je on. Či ona? V USA vyhrala súťaž Miss prvýkrát transrodová osoba!

Brian Nguyen sa pred pár dňami stala prvou transrodovou osobou, ktorá získala titul Miss a to rovno pod organizačnou záštitou americkej organizácie Miss America. Titul Miss Greater Derry 2023 jej okrem korunky priniesol aj študijné štipendiu. Otázne však je, či transrodové osoby predstavujú ideál ženskej krásy, o ktorý v súťaži už dlhé desaťročia ide. Inak povedané – je pravdepodobne takmer nemožné, že by bežná žena vyhrala s neideálnymi mierami. Nguyen sa dostala pod paľbu kritiky dokonca aj zo strany feministických hnutí. Informáciu o jej víťazstve uverejnil portál Evie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Príslušníci komunity LGBTQ počas stretu s políciou v tureckej Ankare.
  2. Na ilustračnej snímke kríž na symbolickom cintoríne v Manínskej tiesňave.
  3. Homosexuáli, dvaja mladí muži.
  4. Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.

“Volám sa Brían Nguyen, mám 19 rokov a v súčasnosti som prváčkou na Nashua Community College v odbore Business Management,” predstavili sa Nguyen fanúšikom na sociálnej sieti.

Mizogýnia či snaha mužov ovládnuť svet?

Ak by ste čakali, že liberálna spoločnosť víťazstvo transrodovej osoby bude automaticky považovať za skvelú správu, z nasledujúcich riadkov budete pravdepodobne prekvapení. Feministicky naladení ľudia totižto na Instagrame tvrdia, že môže ísť o prejav neznášanlivosti voči ženám, poprípade o snahu mužov ovládnuť nežnejšie pohlavie.

“Viete, ako ľavica rada hovorí o internalizovanej mizogýnii? Takto to skutočne vyzerá,” tvrdí jedna z komentujúcich. “Áno, Miss America už nebude o ženách. Muži nás chcú urobiť bezvýznamnými,” pridala sa ku kritike ďalšia.

Biologický muž vyhral „Miss Greater Derry“, čo je súťaž krásy v New Hampshire pod organizáciou „Miss America“. Toto bol jeden komentárov na sociálnych sieťach, ktorý intenzívnu diskusiu na chúlostivú tému v týchto dňoch spustil.

Zdroj: twitter.com/libsoftiktok

Je toto ideálna vízia amerického ženstva?

Práve tento týždeň pri tom americké súdy rozhodli, že spoločnosť Miss America LLC nesmie byť nútená prijímať do súťaže transrodové osoby, lebo by to bránilo vyjadreniu „ideálnej vízie amerického ženstva“. Ako sa však ukázalo, súdy a ľudia z organizácie majú zjavne na ženstvo totálne odlišný pohľad.

O účasť transrodových osôb na súťažiach krásy sa dlhodobo usiluje transsexuálna aktivistka Anita Green. “Transrodové ženy sú ženy. Moje posolstvo bolo vždy konzistentné a moje posolstvo je toto: každý človek má krásu,” snažila sa uzavrieť problematiku.

Zdroj: eviemagazine.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO je on. Či ona? V USA vyhrala súťaž Miss prvýkrát transrodová osoba!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku