tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Homosexuáli, dvaja mladí muži.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Liečba homosexuality? Toho, kto ju bude v Holandsku ponúkať, prísne potrestajú!

Ľuďom, ktorí v Holandsku ponúkajú tzv. konverzné terapie na „liečbu“ homosexuality a transrodových ľudí, bude podľa návrhu zákona predloženého v parlamente hroziť až rok väzenia a pokuta 22.500 eur. Uviedol to v pondelok spravodajský server DutchNews.nl.

Návrh zákona podporujú vládne koaličné strany – liberálna D66 a Ľudová strana za slobodu a demokraciu (VVD). Súhlasia s ním aj opozičné subjekty Strana práce (PvdA), Zelení (GroenLinks), Socialistická strana (SP) a Strana za práva zvierat (PvdD). To vytvára pohodlnú väčšinu pre priechodnosť tohto zákona v parlamente.

Lekárom hrozí vyčiarknutie z profesijného registra

Zákon predvída pokuty do 22.500 eur – a trest odňatia slobody na rok alebo dva roky pre „recidivistov“, čiže osoby, ktoré opakovane prevádzkujú konverzné terapie. Praktizujúcim lekárom, ktorí tieto praktiky prevádzkujú, hrozí tiež vyčiarknutie z profesijného registra.

Predchádzajúci vládny kabinet čelil výzvam parlamentu, aby túto prax zakázal, avšak bývalá vláda sa odvolávala na potrebu realizácie výskumu dôsledkov takejto terapie na ľudské práva a na slobodu ľudí zvoliť si vlastný spôsob liečby.

Terapia je vraj rozprávka, ktorá ničí ľudí

Podľa štúdie, ktorú si poslanci objednali v roku 2020, v Holandsku ponúka konverznú terapiu najmenej 15 ľudí a organizácií, spojených predovšetkým s ortodoxnými náboženskými komunitami.

Združenie COC Nederland – občianska skupina bojujúca za práva LGBT ľudí – privítalo zámer parlamentu na zákaz týchto praktík. „Byť tým, kým ste, nie je choroba, a nikto by sa nemal nechať presvedčiť, že sa potrebuje liečiť,“ vysvetlila predsedníčka tejto organizácie Astrid Oosenbrugová. Zdôraznila, že konverzná terapia „je rozprávka, ktorá ničí ľudí“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Liečba homosexuality? Toho, kto ju bude v Holandsku ponúkať, prísne potrestajú!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku