eReport.sk
Ilustračná snímka. Shutterstock.com

Musíme ochrániť naše deti! Rusko schválilo zákaz propagácie „netradičných sexuálnych vzťahov“

Poslanci ruskej Štátnej dumy vo štvrtok v prvom čítaní jednomyseľne prijali novelu zákona z roku 2013 zakazujúceho propagáciu „netradičných sexuálnych vzťahov“ medzi občanmi Ruska – dospelými aj deťmi – v médiách, na internete, v literatúre a kinách.

Návrh zákona dopĺňa Kódex správnych deliktov Ruskej federácie o dva články. Prvý stanovuje pokutu od 200.000 do 800.000 rubľov (približne 1706 – 6826 eur) za „propagáciu pedofílie“ medzi ľuďmi akéhokoľvek veku, v prípade „propagácie netradičných vzťahov“ sa pokuta pohybuje od 50.000 do 400.000 rubľov (približne 427 – 3415 eur).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  4. Ukazuje na Putina a tvrdí
  5. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  6. Brian Nguyen, transrodová osoba a víťaz sútaže krásy Miss, naľavo medzi konkurentkami
  7. Antony Blinken, americký minister zahraničných vecí
  8. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  9. Ukrajinský vojak kráča ulicami v obliehanom prístavnom meste Mariupol na juhovýchode Ukrajiny počas 17. dňa ruskej invázie na Ukrajine v sobotu 12. marca 2022.

Okrem toho sa hrozí pokuta od 50.000 do 200.000 rubľov (približne 427 – 1706 eur) aj za šírenie informácií o homosexualite alebo transrodovosti medzi maloletými.

Mastné pokuty

Výška spomínaných pokút platí pre fyzické osoby. Pre úradníkov a právnické osoby sú sadzby vyššie. Právnickým osobám navyše hrozí pozastavenie činnosti až na 90 dní.

Hrozí deportácia

Štátna duma vo svojom vyhlásení poznamenala, že ak takéto trestné činy spáchajú cudzinci alebo osoby bez štátnej príslušnosti, hrozí im deportácia z územia Ruskej federácie.

Ako sa uvádza na stránke Štátnej dumy, autormi návrhov sú jej predseda Viačeslav Volodin, šéfovia všetkých poslaneckých klubov, ako aj viac ako 300 poslancov.

Hriech, sodomia, temnota

„Musíme urobiť všetko pre to, aby sme ochránili naše deti a tých, ktorí chcú žiť normálny život. Všetko ostatné je hriech, sodomia, temnota a naša krajina s tým bojuje,“ cituje Volodina stránka Dumy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Musíme ochrániť naše deti! Rusko schválilo zákaz propagácie „netradičných sexuálnych vzťahov“

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti