eReport.sk
Pomsta z Ruska?
Eduard Heger, foto:tasr

TOTO dostaneme za darovanie našich migov Ukrajine! Heger prezradil čo to bude

Toto dostaneme za darovanie našich migov Ukrajine. Dodávka slovenských stíhačiek Ukrajine sa udeje v priebehu najbližších týždňov. Bez ďalších detailov to v diskusnej relácii Na telo Plus TV Markíza uviedol dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger.

Toto dostaneme za darovanie našich migov Ukrajine

V prípade vojenskej kompenzácie za dodávku slovenských stíhačiek nekonkretizoval, o aký vojenský materiál pôjde, čaká sa podľa neho na autorizáciu zverejnenia z americkej strany. Zdôraznil, že to bude technika, ktorú budú vedieť slovenské ozbrojené sily využívať. Na otázku, či by bola slovenská strana rada, ak by USA ponúkli vrtuľníky, Heger uviedol, že určite áno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mocní za nič nemôžu?
  2. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  3. Putin tlačí na vládu
  4. Na Západe nič nové

Heger prezradil

Vyjadril sa aj k situácii v zdravotníctve. Podľa jeho slov sa má upravovať zoznam nemocníc, ktoré majú dostať peniaze na obnovu z plánu obnovy. „Chceli sme v stredu po vláde oznámiť finálnu informáciu, no keďže sme išli hlbšie do podstaty veci, zistili sme, že to zrejme budú riešiť iné orgány,“ povedal. Na otázku, či myslí orgány činné v trestnom konaní, povedal, že by ostal pri označení „iné orgány“. Pripustil, že v už zverejnenom  rozdelení jednotlivých alokácií pre nemocnice môžu nastať zmeny.

„Na finálne potvrdenie si musia ešte počkať,“

uviedol.

Opakovane potvrdil, že nevzdáva plánu vybudovania nemocnice Rázsochy do roku 2029. „Samozrejme, máme aj plán B i C, ale pracujeme na pláne A, ja sa nevzdávam,“ zdôraznil. Odmietol obavy o stratu peňazí z plánu obnovy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO dostaneme za darovanie našich migov Ukrajine! Heger prezradil čo to bude

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php