eReport.sk
Na Západe nič nové
Sprava prezident USA Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský počas návštevy Ukrajiny v Kyjeve 20. februára 2023. Foto: tasr/ap

USA podkopávajú bezpečnosť vo svete! Zhodli sa Putin a Si Ťin-pching

USA podkopávajú bezpečnosť vo svete!. Rusko a Čína v spoločnej deklarácii podpísanej prezidentmi oboch krajín Vladimirom Putinom a Si Ťin-pchingom v utorok v Moskve obvinili Spojené štáty z podkopávania bezpečnosti vo svete. Informuje o tom TASR, čerpajúc zo správ agentúry AFP.

USA podkopávajú bezpečnosť vo svete!

„Obe strany vyzývajú Spojené štáty, aby prestali podkopávať medzinárodnú a regionálnu bezpečnosť a svetovú strategickú stabilitu s cieľom zabezpečiť si jednostranné vojenské výhody,“ píše sa vo vyhlásení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  2. Mocní za nič nemôžu?
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Ďalej v ňom uvádzajú, že k jadrovej vojne nesmie nikdy dôjsť, pretože takýto konflikt nebude mať víťazov. Obaja prezidenti vo vyhlásení podľa stanice Sky News zdôraznili, že blízke vzťahy ich krajín neznamenajú vojensko-politickú alianciu. Nie sú totiž „podobné tým, aké existovali v čase studenej vojny“. Vzťahy Ruska a Číny takisto nie sú nasmerované proti tretím krajinám a sú nekonfrontačné, spresňuje sa vo vyhlásení.

„Som si istý, že rusko-čínska spolupráca má naozaj neobmedzené možnosti,“

vyhlásil neskôr na štátnej večeri Putin.

Si ešte predtým na tlačovej konferencii vyhlásil, že Čína zaujíma v otázke konfliktu na Ukrajine neutrálny postoj a je zástancom mieru a dialógu. Čínske médiá poukázali, že Putin ocenil „objektívny“ postoj Pekingu k vojne na Ukrajine. Ruský prezident vraj zároveň vyjadril ochotu čo najskôr pokračovať v mierových rozhovoroch s Ukrajinou, čo najvyšší čínsky predstaviteľ ocenil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA podkopávajú bezpečnosť vo svete! Zhodli sa Putin a Si Ťin-pching

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php