eReport.sk
Maďari nám už nebudú rozkazovať!
Šéf NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Stoltenberg: Čoskoro začnú rokovania medzi Kyjevom a NATO. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Maďari nám už nebudú rozkazovať! Za uplynulé dva dni dvakrát prelomili maďarský odpor, a to v Európskej únii aj v Severoatlantickej aliancii. Konštatoval to v utorok server 444.hu. Podľa ktorého v pondelok ministri spravodlivosti členských štátov EÚ vydali bez Maďarska spoločné vyhlásenie, ktorým uvítali vydanie zatykača na ruského prezidenta Vladimira Putina. Informoval spravodajca TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Medzinárodné právo je v rozklade
  2. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  3. Nastolovanie demokratickej cenzúry

V utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že aj napriek odporu Maďarska prizve Ukrajinu na aprílový summit,

Ministri spravodlivosti v pondelok v Londýne vydali vyhlásenie k verdiktu Medzinárodného trestného súdu (ICC) bez podpisu maďarskej ministerky Judit Vargovej.

Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Stoltenberg šéfovi maďarskej diplomacie Péterovi Szijjártóovi v utorok v Bruseli oznámil, že na začiatok apríla zvoláva stretnutie Ukrajina – NATO na ministerskej úrovni.

Maďarská vláda tieto stretnutia už roky blokuje v snahe prinútiť Kyjev, aby odvolal školský zákon, ktorý ohrozuje národnostné vzdelávanie miestnej maďarskej menšiny.

„Zákon schválený koncom minulého roka ešte viac zhoršuje situáciu maďarskej menšiny v Zakarpatskej oblasti, preto je potrebné záležitosť predložiť medzinárodným inštitúciám,“ uviedol nedávno k tejto téme Szijjártó.

Reakcia Maďarska

„Porušuje to jednotu NATO a proces postupu týkajúci sa jednotnej vôle. Súčasne však nemôžme urobiť nič iné, rozhodnutie generálneho tajomníka berieme na vedomie,“ reagoval podľa servera Szijjártó na Facebooku.

Orbánova reakcia

Zatiaľ nie je známa. Je ale viac ako pravdepodobné, že dlho na ňu čakať nebudeme. Pochýb niet ani o tom, že bude poriadne ostrá. V podstate by asi nikoho, kto politiku sleduje denne neprekvapilo, keby maďarský premiér vyhlásil, že zváži zotrvanie svojej krajiny v EÚ.

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg: Čoskoro začnú rokovania medzi Kyjevom a NATO. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti