eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Ak Británia TOTO pošle na Ukrajinu, Rusko rázne zareaguje!

Rusko rázne zareaguje. Ak Británia pošle na Ukrajinu ochudobnený urán, Rusko bude na to nútené reagovať, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin po utorkovom stretnutí s najvyšším predstaviteľom Číny Si Ťin-pchingom v Moskve.

Rusko rázne zareaguje

Britské ministerstvo obrany v pondelok oznámilo, že pošle na Ukrajinu spolu s tankami Challenger 2 aj protipancierovú muníciu obsahujúcu ochudobnený urán.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  2. Mocní za nič nemôžu?
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Putin varuje Britániu

Putin na tlačovej konferencii po stretnutí so Sim uviedol, že rusko-čínske vzťahy sú v súčasnosti najlepšie v histórii. „Rusko a Čína sú späté dobrými susedskými vzťahmi,“ povedal šéf Kremľa na tlačovej konferencii, uviedla televízia Sky News.

Čínsky prezident podľa britskej stanice BBC uviedol, že jeho krajina je za zmierenie medzi Ruskom a Ukrajinou a zastáva v tomto ozbrojenom konflikte neutrálny postoj. Čína podľa neho v tomto ohľade stojí na „správnej strane dejín“, čo BBC interpretovala ako kritiku dodávok zbraní zo Západu na Ukrajinu.

Čínsky mierový plán

Podľa Putina sa mnohé body nedávno predstaveného čínskeho mierového plánu pre Ukrajinu zhodujú s ruským pohľadom. „Mnohé z týchto bodov by mohol prijať aj Západ a Kyjev,“ citoval Putina britský denník The Guardian. Ruský prezident však zároveň poznamenal, že Západ nie je zatiaľ pripravený na čínsky mierový plán. Zopakoval, že Západ na Ukrajine bojuje „do posledného Ukrajinca“.

„Našou hlavnou prioritou je, prirodzene, obchod a hospodárstvo, keďže Čína je hlavným obchodným partnerom našej krajiny,“ povedal Putin.

Zdroj: tasr/theguardian


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Ak Británia TOTO pošle na Ukrajinu, Rusko rázne zareaguje!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php