eReport.sk
TOMU sa povie úspech!
Slovenský brankár Adam Gajan likviduje nájazd lotyšského hráča, foto:tasr

TOMU sa povie úspech! Skvelý Gajan: Stal sa najlepším brankárom majstrovstiev!


TOMU sa povie úspech! Slovenský reprezentant Adam Gajan získal cenu pre najlepšieho brankára hokejových MS hráčov do 20 rokov. S 93,6-percentnou úspešnosťou zákrokov bol najlepší spomedzi všetkých brankárov turnaja. V štyroch dueloch dosiahol priemer 2,4 inkasovaného gólu na zápas a slovenskému tímu pomohol k víťazstvám nad USA a Lotyšskom.

TOMU sa povie úspech

Opora mužstva bol aj vo štvrťfinálovej prehre s Kanadou (3:4 pp), po ktorej slovenský tím obsadil konečné 6. miesto. Gajan je druhý Slovák s cenou pre najlepšieho brankára MS“20.“ Napodobnil tým Denisa Godlu, ktorý získal toto ocenenie v roku 2015.

Bedard prepisoval históriu

Najužitočnejším hráčom turnaja (MVP) sa stal Kanaďan Connor Bedard, ktorý bol s 23 kanadskými bodmi v 7 zápasoch najproduktívnejší hráč. Počas turnaja sa stal historicky najproduktívnejším Kanaďanom na MS“20″ a zároveň získal spomedzi Kanaďanov aj najviac bodov na jednom turnaji. V histórii juniorských šampionátov získali iba štyria hráči viac bodov na jednom turnaji – Peter Forsberg (31), Markus Näslund a Raimo Helminen (obaja po 24).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rekordman Jágr
  2. Na kombosnímke vľavo Romana Tabák pred novinármi v NR SR a na profilovej fotografii.
  3. Zomrel známy ruský básnik

All-star tím

Bedard je zároveň jediný Kanaďan v šesťčlennom All-star tíme, o ktorom rozhodli akreditovaní zástupcovia médií. Dostali sa doň aj traja Česi – brankár Tomáš Suchánek, obranca David Jiříček a útočník Jiří Kulich, švédsky obranca Ludwig Jansson a americký útočník Logan Cooley.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOMU sa povie úspech! Skvelý Gajan: Stal sa najlepším brankárom majstrovstiev!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne