Rekordman Jágr
Jaromír Jágr, foto:tas

Rekordman Jágr! Český hokejista prepisoval históriu. Pokoril ťažko prekonateľný míľnik!

Rekordman Jágr! Český hokejista Jaromír Jágr sa stal vo veku 50 rokov a 322 dní najstarším strelcom v histórii českej extraligy. Legendárny útočník znížil v 20. minúte prvej tretiny na 1:3, ale jeho Kladno na domácom ľade nestačilo v súboji 34. kola na Plzeň a prehralo 3:4.

Vydarený debut má za sebou slovenský útočník Kristián Pospíšil, ktorý zaznamenal pri víťazstve Brna nad Litvínovom 3:1 dva presné zásahy. Dvadsaťšesťročný reprezentant pomohol Komete zastaviť štvorzápasovú sériu prehier.

Šláger kola

V šlágri kola medzi prvým a druhým tímom sa viac darilo Pardubiciam, ktoré zdolali vonku Vítkovice 3:2 po predĺžení a vedú tabuľku o dva body, práve pred ostravským tímom. Za domácich asistoval pri prvom góle slovenský útočník Rastislav Dej.

1. TOMU sa povie úspech!
  2. Mladí Slováci podľahli Švajčiarom
  3. Kanadskí hokejisti zľava Connor Bedard,Joshua Roy a brankár Benjamin Gaudreau.
  4. Radosť Kanaďanov a smútok hráčov Slovenska počas štvrťfinále MS 20 v ľadovom hokeji.

Deviaty z desiatich zápasov prehrali hráči Mladej Boleslavi, keď podľahli Karlovým Varom 1:4. V drese hostí bodoval tretíkrát v sezóne obranca Adam Jánošík. Sedemnástym gólom v ročníku sa prezentoval v drese Třinca Marko Daňo, ktorého tím zvíťazil 3:2 po predĺžení na ľade Hradca Králové.