eReport.sk
Na kombosnímke vľavo Romana Tabák pred novinármi v NR SR a na profilovej fotografii.
Na kombosnímke vľavo Romana Tabák pred novinármi v NR SR a na profilovej fotografii. Zdroj: tasr/fb rt

Tabák je na seba hrdá, voličom odkázala: K vašim službám aj v roku 2023, je mi cťou pre vás pracovať!


Tabák je na seba hrdá, voličom pripomenula výsledky svojej práce v parlamente. Zároveň občanom odkázala, že je aj naďalej pripravená im slúžiť ako nimi volená zástupkyňa v Národnej rade Slovenskej republiky (NR SR).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  3. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Zľava Jana Bittó Cigániková a Romana Tabák akože v boxerskom ringu.

Vládna poslankyňa NR SR Romana Tabák (Sme rodina) si prešla turbulentným rokom. Niekoľkokrát dostala do milosti aj do nemilosti médií a liberálnej spoločnosti. Vlani zmenila poslanecký klub. Stalo sa tak po tom, ako sa po hlasovaní o vydaní expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) porúčala OĽANO. Práve toto hlasovanie sa stalo v jej politickej kariére azda najvýraznejším momentom. Ako sama hovorí, za vydanie Fica nehlasovala preto, lebo sa odmieta podieľať na politickej pomste.

„Milé Slovenky a Slováci! Načom som pracovala v roku 2022? Ako som hlasovala?,“ uviedla Tabák svoj hodnotiaci status. Mimo témy „Fico“ zvýraznila aj viacerými trapasmi, úsmevnými situáciami, či barovou bitkou s poslankyňou SaS Jankou Bittó Cigánikovou. A bola aktívna aj v bežnej parlamentnej práci. Navrhla 13 zákonov, predložila štyri pozmeňujúce návrhy a za sebou má podľa svojich slov aj 88 vystúpení v rozprave.

Djokovič, obranná zmluva a systém S-300

Ide o poslankyňu, ktorá bola často terčom spoločenského výsmechu. Treba ale objektívne uznať, že je schopná postaviť sa aj voči vládnemu a mediálnemu nátlaku. A to aj v dôležitých témach a hlasovaniach. Zastala sa napríklad srbského tenistu Novaka Djokoviča. Bolo to v čase, keď „Noleho“ Austrália odmietla pustiť na turnaj Australian Open, pretože nie je očkovaný proti covidu. „Zaočkovaní a nezaočkovaní ľudia majú tú istú hodnotu,“ uviedla Tabák k téme, ktorá bola pred Australian Open v podstate globálna. „Bola som a stále som proti povinnému očkovaniu,“ pripomenula verejnosti. So športom súvisí aj jej obhajoba slovenských hokejistov pôsobiacich v Rusku. Tých chceli určité spoločenské živly úplne vylúčiť zo slovenského športového života.

Okrem výrazných bezpečnostných a pandemických tém sa stala jednou z prvých političiek, ktoré oslovujú mladú generáciu cez jednu z najmodernejších sociálnych sietí TikTok.

Prekvapivo hlasovala aj proti obrannej dohode s USA. Tá sa hlavne v prvej polovici minulého roka stala jednou zo zásadných tém, ktoré rozdeľovali spoločnosť. Vládni poslanci vtedy hlasovali takmer jednotne. A ak niekto vystúpil zo stanoveného trendu, bol častovaný svojimi vlastnými kolegami, médiami aj mimovládnymi organizáciami. Svoju „paličatosť“ ukázala aj v téme odovzdania systému S-300 na Ukrajinu, kedy bola opäť proti.

Okrem výrazných bezpečnostných a pandemických tém sa stala jednou z prvých političiek, ktoré oslovujú mladú generáciu cez jednu z najmodernejších sociálnych sietí TikTok. Skôr tam bol azda len podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák. Ten vznik straníckeho TikToku oznámil už po odchode Petra Pellegriniho zo Smeru.

Súdna mapa, Zelenskyj a Matovičov balíček

Existujú však aj témy, v ktorých vládna poslankyňa stála za svojimi kolegami. A to aj napriek zjavnej kritike spoločnosti, často aj odbornej. Hlasovala napríklad za reformu súdnej mapy. Proti reforme vtedajšej ministerkz Márie Kolíkovej (SaS) pritom protestovala väčšina právnickej komunity. Dopady novej súdnej mapy budú ešte nejakú dobu komplikovať prácu v oblasti justície. Teda aspoň podľa odborných posudkov.

Tabák koncom roka hlasovala aj za odvolanie Richarda Sulíka (SaS) a nehlasovala za vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO).

Tabák súhlasila taktiež s vystúpením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente, alebo s prorodinným balíčkom expremiéra a exministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Bol to pritom práve Matovičov balíček, ktorý dostal samosprávy do veľmi nepríjemne finančnej situácie. A takmer výlučne v rámci krízy riešil len rodiny s deťmi. Tie dokonca podľa dostupných informácií v skutočnosti nedostali sľúbených 200 eur na dieťa. Tabák koncom roka hlasovala aj za odvolanie Richarda Sulíka (SaS) a nehlasovala za vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO).

„K Vašim službám aj v roku 2023! Je mi cťou pre vás pracovať a hlasovať!,“ sľubuje Tabak pred novým parlamentným rokom slovenským voličom.

Pozrite si pracovný výkaz, ktorý predložila voličom poslankyňa Tabák

GALÉRIA – Foto: fb/romanatabak

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tabák je na seba hrdá, voličom odkázala: K vašim službám aj v roku 2023, je mi cťou pre vás pracovať!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: