eReport.sk
Zomrel známy ruský básnik
Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Futbalový svet v slzách! Zomrel legendárny hráč. Oplakáva ho i známy tréner


Futbalový svet v slzách! Vo veku 58 rokov zomrel v piatok bývalý taliansky futbalista Gianluca Vialli, ktorý podľahol rakovine pankreasu. Chorobu mu diagnostikovali v apríli 2017 a hoci ju úspešne prekonal, v roku 2021 sa mu vrátila.

Futbalový svet v slzách!

Vialli bol 59-násobný reprezentant, za „squadru azzurra“ nastrieľal 16 gólov. „Gianluca bol úžasný človek a zanecháva po sebe nezmazateľnú stopu v národnom tíme a vo všetkých, ktorí si vážili jeho mimoriadne ľudské vlastnosti,“ uviedol vo vyhlásení klub Sampdoria Janov, v ktorom Vialli pôsobil. Okrem janovského tímu sa zviditeľnil aj pôsobeniami v Juventuse Turín a Chelsea Londýn.

Vplyvný futbalista

„Jeho vplyv hráčsky, trénerský, a predovšetkým ľudský, sa navždy zapíše do histórie nášho klubu,“ napísali vo vyhlásení súčasní spolumajitelia Chelsea Todd Boehly a Behdad Eghbali. Neskôr ako tréner viedol „The Blues“ a krátko aj Watford. „Futbal stratil jeden z najkrajších úsmevov. Bol veľký hráč a inteligentný človek, ktorý dokázal zabávať ostatných. Futbal obohatil o vášeň,“ povedal prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cristiano Ronaldo po podpise zmluvy s klubom s klubom Al-Nassr FC.
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová udelila v nedeľu 1. januára 2023 pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky štátne vyznamenania 28 osobnostiam, šiestim z nich in memoriam.
  3. Futbalové osobnosti sa lúčia
  4. Rozlúčka s legendou

Zisk titulu majstra Európy

Vialli na EURO 2020 pomohol k zisku titulu ako asistent reprezentačného trénera Roberta Manciniho, s ktorým v minulosti hrával za Sampdoriu i národný tím. „Bol to veľký hráč aj človek, bude veľmi chýbať. Bol veľkým vzorom pre mladých,“ povedal tréner Juventusu Turín Massimiliano Allegri.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Futbalový svet v slzách! Zomrel legendárny hráč. Oplakáva ho i známy tréner

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal