eReport.sk
Michal Kubovčík a Dano Heriban, foto: RTVS

FOTO Prvé natáčanie Pumpy po kritizovanej epizóde: Hercov chránila ochranka

AKTUALIZOVANÉ Prísne opatrenia! Zdá sa, že tvorcovia seriálu RTVS Pumpa nič nenechali na náhodu. Po diele s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou autorov sitcomu, vrátane hercov zavalila vlna drsnej kritiky a vyhrážok. Nakoniec opäť vybrali kamery a herci oprášili svoje role a pustili sa do natáčania. Dnes to ale na pľaci vyzeralo inak. Ako sa zmenilo natáčanie po šokujúcej epizóde?

Na hercov dávali pozor poriadne väzby! Aj takto to dnes podvečer a v noci vyzeralo na natáčaní satirického seriálu Pumpa. Tá sa totiž natáča na reálnej pumpe blízko Bratislavy. Po kontroverznej časti, ktorá riešila samovraždu Milana Lučanského museli tvorcovia pritvrdiť a podľa toho prispôsobili aj fungovanie na pľaci. Po spomínanej epizóde totiž čelia autori masívnej kritike a poriadne nemiestnym odkazom.

Na hercov dávala pozor počas natáčania aj ochranka. Foto: eReport

Hercov chránila ochranka

Na bezpečnosť dohliadalo pred čerpacou stanicou niekoľko mužov a pred známou pumpou parkovalo auto, na ktorom stálo Zásahové vozidlo. Podľa informácií eReport ochrankári prišli dohliadať na bezpečnosť, čo súviselo priamo s vyhrotenou situáciou okolo drsných vyhrážok.

Informácie potvrdil aj zdroj z kruhov RTVS. Ten ešte dodal, že ochrankári boli platení z vrecka tvorcov a nie samotnej televízie. Okolo pľacu bola natiahnutá aj červeno-biela páska. Tá podľa zdroja z televízie, ale so súčasnou situáciou nesúvisela. Slúžila len na odklonenie dopravy počas natáčania, tak ako vždy.

Informácie eReport o špeciálnom režime potvrdila oficiálne dodatočne aj hovorkyňa televízie Andrea Pivarčiová. “Po odvysielaní epizódy seriálu Pumpa zo dňa 16. januára tvorcovia a hereckí protagonisti seriálu zaznamenali zvýšený počet osobných vyhrážok a hrozieb. Z tohto dôvodu sa produkcia rozhodla pre bezpečnosť tvorcov aj hercov počas natáčania novej epizódy využiť služby súkromnej bezpečnostnej služby. Náklady s tým spojené hradí produkčná spoločnosť. Zamedzenie vstupu do areálu Pumpy pomocou pásky je bežným zabezpečením filmárskej lokácie,” ozrejmila hovorkyňa.

Ide o prvé natáčanie po kontroverznej epizóde s Máriou Kolíkovou. Foto: eReport

Chystajú trestné oznámenie?

Pre eReport dnes režisér seriálu Peter Begányi prezradil, že tvorcovia čelia kritike, ktorá je často za čiarou. “Zachádza sa tam už do antisemitských vecí. Že každý druhý je Žid platený Sorosom alebo to prechádza do vyhrážok typu, že najlepšie keby vás niekto zlynčoval a zabil,” šokuje tvorca. Ten priznal, že autori zvažujú aj podanie trestného oznámenia.

Michal Kubovčík a Dano Heriban, foto: RTVS

“Už sa to zbiera, tým pádom pripravujeme. Už to presahuje tú základnú slušnosť správania, takže už to analyzujeme a po tej analýze uvidíme čo s tým ďalej robiť. Nemôžeme mlčať. Nie je normálne, že keď len pomenujete problém, aby sa vám vyhrážali smrťou,” priznal Begányi.

Ochranku si platili tvorcovia z vlastného vrecka. Foto: eReport

Téma samovraždy

Kritika odštartovala po kontroverznej epizóde, v ktorej vystupovala šéfka rezortu spravodlivosti. Okrem toho, že si ju dvojica hercov poriadne podala a zvozila jej imidž, na mušku sa dostala aj samovražda expolicajta Milana Lučanského. “No Kuciak ani Palach to nebol,” odpovedala Kolíková na otázku jedného zo štamgastov seriálovej Pumpy. Toho zaujímalo, čo hovorí na to, že sa z Lučanského pre niektorých ľudí stal doslova hrdina.

Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.