eReport.sk
Dnešný protivládny protest, foto:tasr

VIDEO Veľký protivládny protest: V Rimavskej Sobote protestovalo tisíce ľudí!

Dnešný protivládny protest v Rimavskej Sobote prišlo podporiť svojou účasťou niekoľko tisíc občanov z celého Slovenska. Organizátor, opozičná strana SMER-SD usporiadala po Košiciach ďalší protivládny protest. Jeho hlavnou témou boli vysoké zdražovanie cien energií, reformy zdravotníctva a súdnictva, ktoré podľa opozície skôr ľudom ublížia než pomôžu a vyhlásenie memoranda o petičnej akcii za referendum.

Protest organizátori symbolicky nazvali “čapicovým”. Podľa slov predsedu strany SMER-SD Roberta Fica, chcú ľudia ukázať, ako ich budú nimi hnať z Úradu vlády SR.

FOTO Z DNEŠNÉHO PROTIVLÁDNEHO PROTESTU NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Fico s Blahom zožali potlesk

„Kedy inokedy, ak nie teraz poďakovať našim starým rodičom, za to čo, čo všetko vybudovali,” zaznelo na úvod prejavu Ľuboša Blahu. Pokračoval adresnejšie k vláde ktorú označil za gaunerov: „Odkážme im, že ich čas sa skončil, odkážme Matovičovi, že viac nechceme očkovací apartheid”. Okrem neho vystúpili so svojim príhovormi aj ďalší podpedsedovia strany a, aj predseda strany Robert Fico.

Vyzývame slovenskú vládu, aby predložila občanom Slovenska plán, ako ide bojovať proti zdražovaniu,” povedal na pódiu predseda Smer-SD R. Vláda má podľa neho veľa možností, ako zmierňovať dosahy tohto zdražovania. „Ak s tým nič neurobí, môže mať na Slovensku už začiatkom budúceho roku vážne sociálne problémy,” upozornil. „Všetkých pošlime do čerta,“ kričal Fico po skončení svojho vystúpenia. Dav kričal „odstúpiť!“

Zdroj: video:yt/smersd

Prišiel aj Danko s Tarabom

Pozvanie organizátorov prijali aj ďalší politici. Opozičný poslanec Tomáš Taraba a predseda mimoparlamentnej strany SNS Andrej Danko rovnako vystúpili so svojimi prejavmi, v ktorých vyzývali na spoločnú opozičnú politiku a spoluprácu.

Protestovalo sa aj v Bratislave

Protestné zhromaždenie sa uskutočnilo aj v Bratislave pred prezidentským palácom. Ľudia prejavili nesúhlas s vládou. Zhromaždenie zvolala Kotlebova ĽSNS.

V Bratislave sa protestovalo pred prezidentským palácom – Foto: tasr

Viac z domácej politiky:

  1. Protest odborárov.
  2. Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
  3. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Veľký protivládny protest: V Rimavskej Sobote protestovalo tisíce ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport